Gwiazdy

Instagramerki 90+. Która zyskała największą popularność?

Gwiazdy

Autor:
Sylwia
Wołoch

Modelki, bizneswoman, projektantki wnętrz lub po prostu cieszące się życiem emerytki. Kobiety po 90. roku życia nadal chętnie pokazują swoje życie na Instagramie, a Polska nie jest tu wyjątkiem.

Helen Ruth Elam, czyli Baddiewinkle

Helen popularność na Instagramie zyskała w wieku 85 lat. Dziś, w wieku 93, jej konto śledzi aż 3,4 miliona osób. Zjawiskowe, kolorowe ubrania, krótkie spódniczki i szeroki uśmiech zaskarbiły sobie serca fanów Helen. Kobieta chętnie dzieli się zdjęciami ze swojego życia, reklamuje produkty - wzięła nawet udział w reklamie kosmetyków. Jej opis na Instagramie "Stealing Your Man Since 1928" czyli "kradnąca twojego faceta od 1928" szybko stał się popularnym powiedzeniem. Radość, z jaką Helen dzieli się swoimi treściami, to zdecydowanie jedna z ulubionych form promocji ciałopozytywności wielu internautów.

Iris Apfel

Ta gwiazda Instagrama 29 sierpnia 2021 roku skończyła dokładnie 100 lat. Ukończyła historię sztuki na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jest ikoną mody i projektantką wnętrz. Zaprojektowała między innymi przestrzenie Białego Domu dla dziewięciu prezydentów, między innymi Richarda Nixtona czy Johna F. Kennedy’ego. Iris prowadzi konsultacje na temat stylu, na Instagramie śledzi ją aktualnie 2 miliony osób. Jej znakiem rozpoznawczym stały się duże, okrągłe okulary.

Daphne Selfe

Mówi się o niej jako o jednej z najstarszych profesjonalnych modelek. Daphne swoją karierę rozpoczęła już jako 21-letnia dziewczyna. Była modelką artystyczną i komercyjną, występowała w wielu reklamach telewizyjnych. Gdy poślubiła Jima Smitha, porzuciła modeling i przeprowadziła się do Hertfordshire, gdzie wychowała trójkę dzieci. Gdy jednak jej mąż zmarł, postanowiła ponownie spróbować swoich sił w modelingu. Miała wtedy 70 lat, od tego czasu pracuje nieprzerwanie – dziś ma 93 lata. Daphne prowadzi też konto na Instagramie, gdzie obserwuje ją blisko 64 tys. osób.  

Carmen Dell’Orefice

Carmen jest amerykańską aktorką i supermodelką. Kobieta pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue w 1946 roku. W latach 60. XX wieku została muzą katalońskiego malarza, Salvadora Dalego. Współpracowała między innymi z Christianem Diorem czy Jeanem-Paulem Gaultierem, do dziś jest też główną modelką firmy Hermès. Modelka nadal pojawia się na wybiegach. Jej Instagram obserwuje 29 tys. osób. Kobieta ma równo 90 lat.

Pani Ania

W gronie znanych influencerek po 90. roku życia znajdują się także Polki. Jedną z najpopularniejszych jest pani Ania, która w wieku 92 lat zamarzyła o swoim miejscu na Instagramie. Kobieta dzieli się zdjęciami ze swojego codziennego życia, na których zawsze jest bardzo radosna. Czasem dodaje także krótkie filmy. Jak czytamy w jej opisie, w wieku 85 lat wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Dziś konto pani Ani śledzi aż 83 tys. osób, które chętnie komentują jej zdjęcia.

Zobacz video: Starsi ludzie pijący alkohol są dużo bardziej narażeni na demencję

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: Halfpoint Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości