Gwiazdy

Najpopularniejsi polscy influencerzy. Kto rządził Internetem w 2020 roku?

Gwiazdy

Influencerzy zarabiają olbrzymie pieniądze, a promowane przez nich produkty rozchodzą się na pniu. Branża, której kilka lat temu nikt nie traktował poważnie, dziś jest jedną z fundamentalnych gałęzi marketingu i obiektem naukowej refleksji. Sprawdź, kto może zaliczyć się do grona najpopularniejszych polskich influencerów.

Ranking polskich influencerów

2020 rok sprawił, że życie przeniosło się do sieci - tam toczyło się życie zawodowe, towarzyskie i kulturalne. Kiedy wiele branż straciło na znaczeniu, pozycja influencerów wzrosła, ale też - jak zauważają specjaliści z Influtool.com, którzy przygotowali raport, rynek stał się dojrzalszy i ustabilizowany.

Twórcy zestawienia w swojej analizie posługiwali się takimi wskaźnikami jak: liczba obserwujących, popularność mierzona poprzez ilość polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowania oraz ilości wejść na bloga, jeśli były prowadzone działania w tym kanale.

Oprócz ogólnej klasyfikacji TOP 100, badacze pogrupowali influencerów w następujące katergorie: lifestyle, fashion and beauty, entertaiment, food, sport & fitness, parenting, travel, motoryzacja, design & DIY.

Najbardziej wpływowe polskie gwiazdy

- Trochę nam się czasy zmieniły. Kiedyś, by być na szczycie, trzeba było osiągnąć coś w sporcie, muzyce, filmie. Dzisiaj można być influencerem i też dużo osiągnąć, mając wielu followersów na Instagramie - powiedziała Sandra Hajduk w programie Dzień Dobry TVN.

W rankingu TOP Influencerów pierwsze miejsce należy do Roberta Lewandowskiego, drugie miejsce przypadło Wersow, czyli Weronice Sowie, a podium zamyka Friz - Karol Wiśniewski.

- Zaskoczyło mnie to, że Wersow jest przed Frizem, mimo że to Friz wypromował Wersow - stwierdziła prowadząca Dzień Dobry TVN Agnieszka Woźniak-Starak.

Tuż za Wiśniewskim uplasowała się Anna Lewandowska. Martyna Wojciechowska zajęła 5. pozycję. W pierwszej dziesiątce znalazło się również miejsce dla - kolejno - Julii Kostery, Tromby, Oli Nowak, Marcysi Ryskały oraz Julii Wieniawy. Tak popularne osoby jak Małgorzata Rozenek-Majdan czy Magda Gessler zajęły dopiero 21. i 22. pozycję.

To jednak nie koniec zaskoczeń. Daleką, bo 81. pozycję zajęła Marina Łuczenko-Szczęsna. Dużą niespodzianką jest także 85. lokata Agnieszki Kaczorowskiej i 94. miejsce Anny Muchy. Ranking zamyka Mata.

Ciekawie prezentuje się kategoria osoby publiczne, w której króluje małżeństwo Lewandowskich z Robertem na czele zestawienia. Trzecie miejsce zajęła Martyna Wojciechowska. Poza podium znalazła się Julia Wieniawa, Sylwia Przybysz, Ewa Chodakowska i Joanna Jędrzejczyk. Pierwszą dziesiątkę zamykają panie: Małgorzata Rozenek-Majdan oraz Magda Gessler.

Najpopularniejsze polskie blogi

Wśród blogerów prym wiedzie Mama Ginekolog - oceniona również najlepiej w kategorii parenting. Za nią uplasowała się Kasia Tusk i jej blog Make Life Easier. Podium tej kategorii zamyka Janina Daily.

Spośród setki przeanalizowanych youtuberów najpopularniejszy jest Friz, następnie pojawiają się kanały Blowka i Kalucha. Z kolei na Tik Toku rządzi Pasiek, Fredziownik ART i Mateusz Myla.

Zobacz wideo: Kim są wirtualni influencerzy?

Zobacz też:

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Zuza Zakrzewska o realiach modelingu plus size. "Koleżanki starały się podkreślić, że w sumie ładna buzia, ale za chuda"

Tadeusz Müller zdradził nam szczegóły swoich zaręczyn. O jego sekretnym planie wiedziała tylko jedna osoba

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło: www.seebloggers.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości