Gwiazdy

Ilona Wrońska i Leszek Lichota sami uczą swoje dzieci, dlatego mają już wakacje

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kinga Burzyńska spotkała się z "artystycznym małżeństwem", które spędza romantyczny, choć deszczowy, weekend nad Dunajcem. Dzięki temu, że sami uczą swoje dzieci Ilona Wrońska i Leszek Lichota mają już wakacje.

Co sprowadza Leszka i Ilonę do Gródka nad Dunajcem?

Szukaliśmy takiego miejsca na majówkę, gdzie nie będzie słońca i sprawdzając długoterminową pogodę trafiło na to miejsce. Lubimy skandynawskie klimaty, deszcz, jak jest mokro i mrocznie. Jest idealnie!

Zobacz też: 6 powodów, by jeszcze raz obejrzeć serial „Prawo Agaty” >>> 

Jak wygląda domowe nauczanie u Ilony i Leszka?

Mamy już wakacje ponieważ skończyło się nauczanie domowe. Dzieciaki pozaliczały egzaminy. Jest jeszcze jeden egzamin do zaliczenia, z matematyki, ale ja już mam wakacje od nauczania, ponieważ matematyką zajmuje sie Leszek. Nataszka jeszcze zaliczy ten przedmiot i już będzie zupełny luz.

Jak dzielą się obowiązkami edukacyjnymi?

Ilona Wrońska:

Matematyką zajmuje się Leszek, do angielskiego przychodzi do nas pani, a resztą przedmiotów zajmuję się ja.

Leszek Lichota:

Matematykę poznałem w klasie ósmej, nie wiem jak zdałem do tej ósmej klasy bez matematyki. Mój brat czuwał nad tym, żeby nauczyć mnie dobrze. W tym zakresie czuję się ok. Myślę, że do ósmej klasy ich poprowadzę.

Zobacz też: Wiedźma. Wspólny projekt Szapołowskiej i Jungowskiej >>> 

Na czym polega trudność nauczania domowego? Z jakimi problemami musimy sie liczyć wybierając taką formę edukacji? Czy łatwo jest pogodzić rolę rodzica i nauczyciela?

Trzeba znaleźć na to czas i trochę pozgłębiać tę wiedzę. Mimo wszystko nie pamiętamy wszystkich rzeczy, których uczyliśmy się w szkole podstawowej i musimy je sobie odświeżyć.

Czy Natasza i Kajetan słuchają się rodziców-nauczycieli?

Z tym bywa różnie. Dzieci w tym wieku nie lubią się uczyć i nasze też do tej grupy należą, ale staramy się motywowac nawzajem i jakoś to nam wychodzi.

Przy snookerowym stole Kinga Burzyńska spotkała się też z Bartłomiejem Topą. Jak aktor sobie radzi?

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości