Gwiazdy

Ilona Ostrowska o rodzinnym Roztoczu i ludziach, którzy tam mieszkają: "Nazywam ich prawdziwkami"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Magda Nabiałczyk
Roztocze Ilony Ostrowskiej
Roztocze Ilony Ostrowskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/2
Dzień Dobry TVNRoztocze Ilony Ostrowskiej

Ilona Ostrowska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Gwiazda wychowała się na Roztoczu. Za co najbardziej kocha rodzinne strony? Jak często je odwiedza? Dowiecie się tego z naszego materiału i rozmowy w studiu.

Ilona Ostrowska o rodzinnym Roztoczu

Babcia i dziadek Ilony Ostrowskiej pochodzą z Wołynia. - Kiedy przybyli na Roztocze zamieszkali w pierwszej lepszej chacie. To dało początek mojej rodzinie - mówiła aktorka w rozmowie z naszą reporterką. Dziadek artystki był młynarzem, ale w jej pamięci zapisał się jako mężczyzna, który ciągle mówił wierszem. - Pamiętam, że pytałam mamę, dlaczego on tak mówi, czy nie potrafi normalnie - zdradziła ze śmiechem gwiazda.

Z rodzinnymi okolicami kojarzą jej się także placki zrobione jedynie z wody i mąki, czyli podpłomyki. - Robiła je moja babcia. To są moje smaki, moje zapachy - dodała. Obecnie, kiedy przyjeżdża na Roztocze, takie placki przygotowuje dla niej znajomy. - Często nas odwiedza i jak przyjeżdża gwiazda, to trzeba spełniać takie życzenia - powiedział ze śmiechem Jan Jachymek.

Podczas wizyt na Roztoczu aktorka zawsze odwiedza przyjaciół rodziny, Elżbietę i Mariana Surmaczów. - Traktujemy ją jak członka rodziny. Ona przyjeżdża do nas jak do domu - stwierdziła pani Ela. To właśnie u państwa Surmaczów aktorka zaopatruje się w produkty żywnościowe. - Twierdzi, że te stąd są najlepsze - dodała kobieta.

Ilona Ostrowska. Za co kocha Roztocze?

Ilona Ostrowska w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak i Ewą Drzyzgą wyznała, że Roztocze to dla niej nie tylko piękna przyroda, ale także fantastyczni ludzie. - Nazywam ich "prawdziwkami". Mają w sobie niezwykłą prawdę - powiedziała. Aktorka wyznała, że w tamte regiony stara się zabierać swoje dzieci. - Moja 15-letnia córka ma teraz w głowie przede wszystkim miasto. Gustaw, mój 5-letni syn, jest tam przez nas zabierany, ale on już nie ma takiej więzi z tamtymi stronami - stwierdziła.

Wizyta w Dzień Dobry TVN była doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać z Iloną Ostrowską o jej planach zawodowych i powrocie na deski teatru. Już na początku listopada aktorkę będzie można podziwiać w nowych spektaklu "Och Teatru". O czym opowiada? Kto obok Ilony Ostrowskiej pojawi się na scenie? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Tam gdzie Ilona, tam jej dom
Tam gdzie Ilona, tam jej dom Ilona Ostrowska opowiedziała w Dzień Dobry TVN o rodzinnych stronach. Zdradziła też swoje plany na przyszłość.
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości