Gwiazdy

Ilona Ostrowska i Karolina Ferenstein-Kraśko: Czy istnieje recepta na to, jak znaleźć przyjaciela?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Co zrobić, by zjednać sobie ludzi? Czy są sprawdzone sposoby na to, jak znaleźć prawdziwego przyjaciela i gdzie go szukać? Ilona Ostrowska i Karolina Ferenstein-Kraśko poznały się na panie „Agenta”. W programie miały do siebie dystans. Ich przyjaźń narodziła nieco później. Dziś bardzo się wspierają i śmieją się do łez z tych samych żartów. Karolina nauczyła też jeździć Ilonę na koniach.

Coraz częściej wyznacznikiem popularności jest liczba znajomych na portalach społecznościowych. Pytanie tylko, ilu jest wśród nich prawdziwych przyjaciół? Nierzadko bowiem pod przykrywką wirtualnych znajomych kryją się osoby, które bliskiej relacji nie stworzyły z żadnym z nich. Co więcej, często nawet nie wiedzą, jak można znaleźć przyjaciela z prawdziwego zdarzenia.

Jak znaleźć przyjaciół?

Zabieganie, pracoholizm czy życie w nieustannym stresie sprawiają, że wiele osób zamiast nawiązywać nowe znajomości w wolnej chwili, woli po prostu zamknąć się w czterech ścianach i mieć święty spokój. Kontakt ze znajomymi coraz częściej jest utrzymywany przez Internet czy SMS-y niż przez bezpośrednie spotkania. Brak czasu i chęci sprawia, że wiele osób w dorosłym życiu, zwłaszcza po trzydziestce, posiadających już rodzinę i nowe obowiązki, traci starych przyjaciół, a nowych nie ma kiedy i gdzie poznać. To może prowadzić do samotności, izolacji, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Kontakt z drugim człowiekiem jest niezbędny dla zdrowia psychicznego, dlatego warto o niego dbać. Tylko jak można znaleźć przyjaciela? Okazuje się, że wystarczy trzymać się kilku prostych wskazówek. Kluczem do sukcesu jest na pewno otwartość i szacunek dla innych. Uśmiech także pomaga przełamać pierwsze lody i szybko rozładowuje ewentualne napięcia. Nie mniej ważna jest także śmiałość w kontaktach towarzyskich. Dobrze jest czasem przejąć inicjatywę i zaprosić osobę, z którą chce się wejść w relację przyjacielską, na kawę czy wyjście do kina. Do tego należy pamiętać, aby zawsze słuchać z uwagą i zainteresowaniem drugiej strony. Ważną cechą jest także umiejętność pójścia na kompromis czy chwalenia. Docenienie drugiego człowieka zawsze ociepla stosunki.

Karolina Ferenstein Kraśko i Ilona Ostrowska poznały się na planie "Agenta". Nie od razu się ze sobą zaprzyjaźniły. Jak obie przyznały w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską, na początku miały do siebie duży dystans.

Nasza przyjaźń musiała poczekać. Jesteśmy w takim wieku, że jesteśmy na dystans do innych ludzi.

-zdradziła Karolina.

>>>Zobacz też: Ferenstein-Kraśko. W Agent-Gwiazdy zrobiła rachunek sumienia.

>>>Karolina Ferenstein-Kraśko. Gałkowo to jej miejsce na ziemi. "Najważniejsza w życiu jest pasja, bo to ona daje szczęście"<<<

Dziewczyny zaprzyjaźniły się po programie. Choć nie spotykają się bardzo często, to potrafią rozmawiać ze sobą godzinami przez telefon. Obie mają dzieci w podobnym wieku. Połączyła je również wspólna pasja - konie (Karolina nauczyła Ilonę na nich jeździć). Mają również podobne poczucie humoru. Jak zdradziła Ostrowska, obie zaśmiewają się do leż z tych samych żartów.

>>>Zobacz też: Ilona Ostrowska: "Jak kłamię, to gestykuluję"

Jak znaleźć przyjaciół w Internecie?

Internet jest świetnym narzędziem, żeby poznać kogoś nowego. Jest on pomocny zwłaszcza dla osób nieśmiałych, które boją się szybko nawiązywać bezpośredni kontakt i wolą najpierw czegoś się dowiedzieć o poznanej w sieci osobie. Jak znaleźć przyjaciół przez Internet? Dobrym sposobem jest zalogowanie się do czatów. Są one zazwyczaj podzielone na różne sekcje tematyczne, więc dołączając do danej grupy można porozmawiać o czymś, co nas interesuje i zazwyczaj są one również dedykowane różnym grupom wiekowym. Oprócz tego można poszukać nowych przyjaciół na forach internetowych, na których często użytkownicy poruszają konkretne kwestie i tym samym otwierają dyskusje. Świetnym narzędziem do znalezienia przyjaciela w Internecie są także portale społecznościowe. Często da się kogoś nowego poznać dzięki wspólnym znajomym lub dołączając do określonej grupy. Popularne hashtagi na Instagramie także mogą być zalążkiem nowych kontaktów. Pomagają one wyszukać osoby, które myślą podobnie lub mają takie same zainteresowania. Metodą na to, jak znaleźć internetowego przyjaciela, jest także komentowanie zdjęć, np. na fanpejdżu popularnej postaci. Wiele osób czyta takie wiadomości i może się do nich ustosunkować, a to już często krok do nawiązania bliższej relacji. Kolejnym sposobem na to, jak znaleźć przyjaciela w Internecie, jest także założenie bloga czy vloga. Istnieje prawdopodobieństwo, że wcześniej czy później zacznie go śledzić pewna grupa osób i być może jedna z nich będzie chętna poznać autora lub autorkę takiej formy komunikacji.

Jak znaleźć przyjaciół w nowym mieście?

Osoby, które przeprowadziły się do nowego miasta i nie wiedzą, jak znaleźć nowych przyjaciół, mogą zapisać się na ciekawe warsztaty, np. z gotowania czy rękodzieła. Oprócz tego warto też angażować się w działalności w najbliższym sąsiedztwie. Uczęszczanie do osiedlowych domów kultury również może zaowocować nowymi znajomościami. Młode mamy mogą z kolei kogoś poznać, zapisując się do klubików dla rodziców. To świetny pomysł na to, jak znaleźć przyjaciółkę, bo tematy związane z macierzyństwem łączą zwłaszcza świeżo upieczone mamy. Kobiety mogą także bratnią duszę poznać podczas spacerów z dzieckiem czy na placach zabaw. Dla studentów miejscem takim będzie oczywiście uczelnia. Wiele osób poznaje się nie tylko w akademickich murach, lecz także na imprezach integracyjnych czy w kołach zainteresowań.

Jak pomóc dziecku znaleźć przyjaciół?

Aby młody człowiek szybko zjednał sobie ludzi, musi być przede wszystkim pewny siebie, a taka cecha jest zasługą wpajania tej wartości przez rodziców już od najmłodszych lat. Dzięki niej maluch ma śmiałość, by bawić się z kolegami czy zapraszać ich do swego domu. Dziecko powinno być także nauczone uczynności, empatii i współpracy, ponieważ takie cechy pozwolą mu łatwiej znaleźć przyjaciela lub przyjaciółkę. Znajomości dziecka powinny jednak wynikać z jego potrzeby serca i szczerej sympatii do kogoś, a nie być wyborem rodziców, by z kimś się przyjaźniło mimo woli.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości