Gwiazdy

Oto najciekawsze licytacje gwiazd na WOŚP 2019

Gwiazdy

Aktualizacja:

WOŚP 2019 trwa! Które aukcje gwiazd cieszą się największym powodzeniem? Jakie kwoty osiągają? Co można wylicytować? W studiu "Dzień Dobry TVN" opowiadali o tym Natalia Nykiel, Daniel Olbrychski i Janusz Gajos.

Zobacz też: "Cios w serce Adamowicza, to cios w całą Wielką Orkiestrę" >>>

  • Ile zebrał WOŚP 2019?
  • Najciekawsze i najdroższe aukcje gwiazd na WOŚP 2019.
  • Natalia Nykiel, Daniel Olbrychski i Janusz Gajos w studiu "Dzień Dobry TVN" o WOŚP 2019 i ich licytacjach
  • Jak pomóc WOŚP 2019? Jak wpłacać pieniądze?

Zobacz też: Jest miliard złotych WOŚP! Padł rekord rekordów >>>

Ile zebrał WOŚP 2019?

WOŚP 2019 gra w tym roku po raz 27. Na razie kwota, którą udało się zebrać, wynosi około 51 milionów złotych. To dopiero finał, ponieważ prawdziwe szaleństwo dopiero się zaczyna. Rok temu udało się zebrać dokładnie 126 mln 373 tys. zł - i do tej pory jest to rekord. Czy w tym roku zostanie pobity? To się okaże, choć na razie wszystko wskazuje na to, że tak!

Od początku istnienia, uwzględniając inflację, WOŚP zebrała już miliard złotych. Granica padła podczas 27. finału, kiedy na liczniku fundacji pojawiło się dokładnie 49 mln zł.

Zobacz też: "Majdanowie wystawili swoje oddechy na WOŚP". Czy to prawda

Najciekawsze i najdroższe aukcje gwiazd na WOŚP 2019

Gwiazdy jak co roku chętnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród nich są m.in. Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Kasia Tusk, Kamil Stoch, Natalia Siwiec, Mateusz Gessler, Basia Kurdej-Szatan i wiele, wiele innych. Co można wylicytować na aukcjach WOŚP? Które licytacje cieszą się największym powodzeniem?

Natalia Nykiel, Daniel Olbrychski i Janusz Gajos w studiu "Dzień Dobry TVN" o WOŚP 2019 i ich licytacjach

Na aukcjach WOŚP 2019 zostało wystawionych wiele osobistych rzeczy. Na przykład Natalia Nykiel oddaje na licytację WOŚP kurtkę z wizerunkiem Matki Boskiej. Gwiazda pojawiła się w tej kreacji podczas imprezy sylwestrowej TVN "Warszawa - Stolica Sylwestra 2018". Kostium zaprojektowała Starka, stylistka, projektantka i kostiumolożka, która od początku współpracuje z Natalią Nykiel. Jak tłumaczyła projektantka, wizerunek matki boskiej, miał nawiązywać do jej snów, w których często się pojawia. Projekt powstał specjalnie dla Natalii.

Więcej: Natalia Nykiel i jej "Kokosanki"

Daniel Olbrychski wspiera WOŚP od samego początku. W tym roku Daniel Olbrychski przekazał godziną lekcję jazdy konnej. Aktor znany jest ze swoich umiejętności jeździeckich. Osoba która wylicytuje jazdę konną, będzie mogła pod okiem aktora dosiąść jego konia Mastera. Olbrychski zachęca zarówno osoby, które potrafią jeździć konno, ale i te, które o jeździectwie nie wiedzą nic. Daniel Olbrychski zapewnia, że z koniem Masterem przeprowadzą ciekawą lekcję jazdy w stylu westernowym lub kawaleryjskim.

Więcej tutaj: Daniel Olbrychski: "Przepraszam i wstydzę się!"

Bardzo dużym powodzeniem cieszy się licytacja Janusza Gajosa, który przekazuje podwójne zaproszenie do Teatru Narodowego na sztukę "Garderobiany". Po spektaklu odbędzie się krótkie spotkanie z aktorem. Przedstawienie odbędzie się 28 lutego 2019 na małej scenie Teatru Narodowego w Warszawie o 19:30. Poza Januszem Gajosem, grają w nim między innymi Edyta Olszówka i Jan Englert.

Jak pomóc WOŚP 2019? Jak wpłacać pieniądze?

Jeśli chcesz wspomóc WOŚP, możesz wpłacić pieniądze na konto:

Konto 27. Finału:

56 1140 1010 0000 5244 4400 1027

Dane banku: Oddział Korporacyjny Warszawa

mBank S.A.

ul. Królewska 14

00-950 Warszawa

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę na konto 27. Finału WOŚP, możesz to zrobić tu: BREXPLPWMBK PL 56 1140 1010 0000 5244 4400 1027

Opcji, jak wspomóc WOŚP, jest znacznie więcej! Możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio do puszki WOŚP. Możesz wesprzeć WOŚP nie wychodząc z domu wysyłając dowolną ilość SMSów o treści SERCE na numer 75 565. Jego koszt to 6,15 zł.

W tym roku możesz również zagrać razem z WOŚP na Facebooku. Na fanpage WOŚP znajduje się przycisk „Wpłać datek”. Wystarczy z niego skorzystać i przekazać dowolną kwotę.

WOŚP możesz wesprzeć w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Licytowane są wówczas Złote Serduszka. Należy zarejestrować się na stronie licytacja.wosp.org.pl lub zadzwonić na specjalny numer telefonu 22 749 00 00.

Relację z 27. finału WOŚP możecie oglądać na antenie TVN i TTV.

Zobacz więcej o WOŚP:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości