Gwiazdy

Igor Obłoza - syn znanego aktora kroczy śladami ojca

Gwiazdy


Często zdarza się, że dzieci dziedziczą talent aktorski po swoich rodzicach. Tak właśnie jest w przypadku Waldemara Obłozy, aktora znanego widzom TVN z roli Romana Hoffera w serialu "Na Wspólnej". Talent i pasję do aktorstwa odziedziczył po nim syn, Igor. Panów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieli o więzi, która ich łączy i życiu aktora.

Waldemar Obłoza - sylwetka

Waldemar Obłoza to polski aktor telewizyjny i teatralny, widzom TVN znany z serialu "Na Wspólnej", w którym wciela się w postać Romana Hoffera. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów w 1985 roku został zatrudniony w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida. Potem, aktor kolejno związał się z Teatrem Kalambur we Wrocławiu i Teatrem Komedia w Warszawie. Na chwilę wrócił do teatru w Jeleniej Górze, a następnie przeniósł się do Teatru Polskiego w Poznaniu. Obecnie Waldemara Obłozę można zobaczyć na deskach Teatru Rozmaitości w Warszawie.

>>> Zobacz także:

Aktor jest ojcem dwójki dzieci, które pochodzą z jego pierwszego małżeństwa. Obecnie jest związany z aktorką Dorotą Zielińską.

Igor Obłoza - kim jest syn Waldemara Obłozy?

Igor Obłoza urodził się w 1988 roku i od najmłodszych lat angażował się w występy artystyczne. Kiedy starał się dostać na Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie, wiele wskazówek dawał mu ojciec. Okazało się, że Igor ma talent i dostał się na upragnione studia.

Na teatralnych deskach zadebiutował w 2009 roku w spektaklu "T.E.O.R.E.M.A.T.". Sztukę wystawiano w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, a jej reżyserem był Grzegorz Jarzyna. Obecnie aktor występuje w Teatrze Capitol.

Igor Obłoza grał również w wielu produkcjach pełnometrażowych, np w: "Warsaw by Night", "Facet (nie)potrzebny od zaraz", "Córki dancingu", "Wszystko, co kocham", "Moja Australia", czy "Miasto 44".

Miał również okazję zagrać w serialu "Na Wspólnej", gdzie wcielał się w kolegę Oli Zimińskiej (Marta Wierzbicka) z uczelni.

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości