Gwiazdy

Ifi Ude i jej singiel "Gdy dorosnę". Pełen ognia utwór kusi egzotyką

Gwiazdy


Ifi Ude jest artystką o polsko-nigeryjskich korzeniach. Niezwykle świadomie łączy wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej. Na naszej scenie zaśpiewała "Gdy dorosnę". Jak wyjaśnia piosenkarka, tym utworem nie tylko dokonuje swoistego oczyszczenia, ale również prowokuje do tego słuchaczy. Sprawdźcie, czy i Was popchnie do przetasowania wartości.

Ifi Ude - wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej

Ifi Ude eksperymentuje z muzyką na poziomie stylistyki, lecz sięga znacznie głębiej, niż bazując wyłącznie na multikulturowej podstawie. W jej utworach wyraźnie słychać elektroniczne motywy oraz nawiązywanie do tradycji etno oraz folku.

Ifi Ude przyzwyczaiła nas do tego, że w swoich utworach nie boi się poruszać tematów trudnych i takich, które zostawią nas z głową pełną wątpliwości.

Zdaję sobie sprawę, że często żyłam iluzją o świecie i o sobie. Nie boję się zadać uniwersalne pytanie o egzystencję człowieka. Czy jak poznamy prawdziwą ludzką naturę, bez masek i form, to czy starczy nam odwagi aby dalej żyć tak, jak jak żyliśmy do tej pory. Nie szanując natury, zwierząt i siebie nawzajem

- podkreśla Ifi Ude.

"Gdy dorosnę" - nowy singiel Ifi Ude

Kolejny singiel Ifi Ude także skorzystał z formuły niedopowiedzeń. To numer pełen ognia, kuszący egzotyką, czarujący różnorodnością brzmienia. Artystka nie tylko dokonuje nim swoistego oczyszczenia, ale również prowokuje do tego słuchaczy.

To zderzenie dziecięcych wyobrażeń z dorosłą rzeczywistością. To utwór, w którym symbolicznie rozliczam pierwszą połowę swojego życia i pytam, co dalej. Słowa do tego utworu zostawiają otwarte drzwi do dalszych poszukiwań i realizacji

- wyjaśnia piosenkarka.

Kolejny singiel zaostrzył apetyt fanów na krążek. Ifi Ude w tym roku wydała już kilka świetnie przyjętych utworów – słuchaczom nie pozostaje więc nic innego, jak czekać i uzbroić się w cierpliwość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Viki Gabor o szkole, koncertach i debiutanckiej płycie: "To jest mój świat, do którego chciałabym zaprosić fanów"

Marina wydała nowy singiel. W teledysku wystąpił Wojciech Szczęsny

Natalia Szymaniec z duetu Szparagi schudła 30 kg. "Kocham ten cellulit i te fałdki, które zostały"

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości