Gwiazdy

Hubert Urbański wspiera akcję WWF. "Umierają mieszkańcy Bałtyku, cały ekosystem"

Gwiazdy

Po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF. Tegoroczna edycja skupi się na Bałtyku i jego mieszkańcach, którzy umierają ze względu na zły stan środowiska naturalnego. Kampanię ratującą polskie Morze Bałtyckie postanowił wesprzeć Hubert Urbański. Nam prezenter telewizyjny wytłumaczył, jak bardzo poważny jest ten problem.

WWF w obronie Morza Bałtyckiego

W roku 2021 światła zgasną dla Bałtyku. Fundacja WWF ruszyła z kampanią, która ma na celu uczulenie ludzi na krytyczny stan Morza Bałtyckiego. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że presja wywierana przez człowieka na akwen może w niedalekiej przyszłości doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Choć miały temu zapobiegać działania wynikające m.in. z prawa Unii Europejskiej, celu nie osiągnięto, a sytuacja Bałtyku nadal się pogarsza. Największa ekologiczna inicjatywa na świecie postanowiła więc zając się tym tematem i zwiększyć świadomość ludzi. W kampanii udział wziął Hubert Urbański.

Bałtyk cierpi i umierają również mieszkańcy Bałtyku, wszystkie te zwierzęta, cały ekosystem

– powiedział Hubert.

Prezenter zdradził, że akcja zakończy się 27 marca symbolicznym zgaszeniem światła. O 20:30 na godzinę nastanie ciemność. Ponadto przekazana zostanie petycja do Premiera Rady Ministrów, w celu zwrócenia uwagi na zły stan Bałtyku.

Morze Bałtyckie zagrożone

Hubert Urbański podkreślił, że w akcji WWF uwagę zwrócono na główne problemy: przeżyźnienie, które powoduje martwe strefy w Bałtyku, przełowienie, śmieci sieci i obszary ochronne, które często są nieumocowane prawnie w związku z tym ochrona tych przestrzeni Bałtyckich, wymagających ochrony nie jest skuteczna.

- W przypadku Bałtyku problem dotyczy wszystkich krajów, które funkcjonują wokół morza, żyją z Bałtyku i powinny go chronić. Jest to około 80 milionów ludzi - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Sinice w Bałtyku. Gdzie obowiązuje zakaz kąpieli?

Snowkite na zamarzniętym Bałtyku. "Znajomość wiatru to podstawa"

Karolina Wolińska surfuje zimą w Bałtyku, nie poszła w ślady znanego brata Dawida. "On mi zabrał walory estetyczne, a ja mu sportowe"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości