Gwiazdy

"House of Gucci" od dziś w kinach. Ania Wendzikowska: "Warto ten film zobaczyć"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Propozycja kinowa na weekend – „Dom Gucci”

Produkcja, która od wielu miesięcy wywołuje spore emocje, w końcu ujrzała światło dzienne. "House of Gucci" jest wyświetlany w polskich kinach od piątku, 26 listopada. Co urzeka w owym filmie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Wendzikowska.

Fabuła "House od Gucci"

Najnowszy film Ridleya Scotta opowiada historię wnuka założyciela popularnego domu mody, Maurizio Gucci, który po zakończeniu studiów ożenił się z jedną z najpiękniejszych studentek, Patrizią Reggiani. O kobiecie szybko zrobiło się głośno, ponieważ uwielbiała luksus i pieniądze. Układało się między nimi aż do lat 80., kiedy to Maurizio znalazł sobie kochankę i dla niej porzucił żonę. Choć Patrizia wywalczyła od niego alimenty w wysokości 500 tys. dolarów miesięcznie, było to dla niej niewystarczające. Podobno z pomocą jasnowidzki znalazła mężczyzn, którym zleciła zabójstwo byłego męża. "Podobno", ponieważ nigdy jej tego nie udowodniono.

"House of Gucci" jest inspirowany tą historią, jednak nie przedstawia faktycznych wydarzeń. Rodzina Gucci ma spore zastrzeżenia do produkcji, która im się po prostu nie podoba. Sama wnuczka Guccio Gucci, który założył firmę w 1921 roku, w rozmowie z Dzień Dobry TVN wyraziła swoje rozczarowanie z powodu, w jaki twórcy filmu przedstawili jej ojca. Lady Gaga twierdzi jednak, że pragnęła opowiedzieć historię, jak najbardziej zbliżając się do prawdy.

- Zafascynowało mnie to, że do tej pory ta historia była kłamliwie opowiadana. Świat nie znał prawdy odnośnie tego, co tam się wydarzyło, więc pomyślałam - z tymi wspaniałymi ludźmi, absolutnie legendarnymi aktorami i legendarnym reżyserem możemy wreszcie pokazać prawdę tej historii. Chciało mi się bardzo wytężyć wszystkie moje siły, żeby stać się Patrizią Gucci w ważnym celu, żeby wreszcie oddać tej historii sprawiedliwość i pokazać ludzką twarz Patrizii - mówiła Lady Gaga w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Aktorzy w "House od Gucci"

Faktem jest, że Lady Gaga niezwykle przyłożyła się do swojej roli. W wywiadzie dla "Vogue'a" wspominała o tym, jak przez dziewięć miesięcy mówiła z włoskim akcentem nawet poza kamerą. Z powodu tego, że przez półtora roku żyła jak Patrizia Reggiani, miała także zaburzenia psychiczne - gdy była na spacerze po pracy, nadal myślała, że jest na planie filmowym. Jej starania doskonale widać w tym filmie. Na planie towarzyszą jej inni wspaniali aktorzy - Al Pacino, Adam Driver, Jared Leto czy Salma Hayek.

- Ta historia się powoli rozwija. Mam wrażenie, że twórcy nie są skoncentrowani na tym, żeby koniecznie widza omamić. (...) Nie schlebiają widzowi, tylko opowiadają historię, w takim tempie, w jakim chcą. (...) Chociażby dla tych aktorów, których kunszt tam widać, warto ten film zobaczyć - powiedziała Anna Wendzikowska w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości