Gwiazdy

Nie żyje Hayko. Uczestnik Eurowizji zmarł na COVID-19

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Antonius_/Getty Images Nie żyje Hayko - uczestnik Eurowizji 2007 zmarł na COVID-19

Hayk "Hayko" Hakobyan w 2007 r. reprezentował swój kraj na Eurowizji. Armeński nadawca, a także włodarze konkursu, przekazali fanom smutną wiadomość. Muzyk zmarł 29 września 2021 r.

Hayko - uczestnik Eurowizji 2007 nie żyje

Informację o śmierci Hayko podało publiczne radio Armenii. Doniesienia potwierdził także dyrektor szpitala uniwersyteckiego w Erywaniu, Shushan Danielyan. Wiadomo już, że uczestnik Eurowizji zaraził się koronawirusem. Piosenkarz i autor tekstów był w ciężkim stanie od 21 września tego roku. Zmarł 29 września.

- Przykro nam poinformować, że zmarł armeński artysta Hayko. Reprezentował swój kraj podczas Eurowizji 2007. Zajął 8. miejsce dzięki wykonaniu poruszającej ballady "Anytime You Need" - można przeczytać na profilach Eurowizji w mediach społecznościowych.

Hayko Hako'bjan - armeński artysta

Hayko Hako'bjan był jednym z najpopularniejszych armeńskich wokalistów. Jego debiutancki album "Romance" ukazał się w 1999 roku. Zaledwie 7 lat później artysta został uznany Honorowym Artystą Republiki Armenii.

W 2007 r. Hayko zdecydował się wyjechać na Eurowizję. Krajowe eliminacje wygrał z piosenką "Anytime You Need". W finale Eurowizji zajął ósme miejsce z 138 punktami na koncie. To najlepszy rezultat Armenii w historii jej występów w konkursie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Måneskin – rock we włoskim wydaniu. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wiele osiągnęliśmy i to nas nie zmieniło"

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Antonius_/Getty Images

Pozostałe wiadomości