Książę Harry i Meghan nadal mają królewskie tytuły? Wyciekł akt urodzenia ich córki

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Kontrowersje wokół Harry'ego i Meghan znowu przybierają na sile. Zakochani jakiś czas temu zrzekli się książęcych tytułów, odłączając się od rodziny królewskiej - przynajmniej jeśli chodzi o funkcje arystokratyczne. Teraz na jaw wyszło, że niekoniecznie zerwali współpracę z Pałacem Buckingham.

Książę Harry i Meghan a Pałac Buckingham

Książę Harry i Meghan Markle na początku minionego roku podjęli decyzję o rezygnacji z książęcych obowiązków należących do członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Taki wybór wiązał się m.in. z całkowitą niezależnością finansową, a także brakiem dostępu do wszystkich korzyści wynikających z przynależności do tzw. royalsów.

Małżeństwo początkowo szukało szczęścia w Kanadzie. Później przeprowadziło się do Stanów Zjednoczonych, gdzie niedawno Meghan urodziła córeczkę. Przypomnijmy, że para ma już syna. 6 maja br. mały Archie skończył 2 lata .

Książę Harry i Meghan - tytuły książęce

Portal TMZ opublikował akt urodzenia córki Sussexów. Nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Harry podpisał się na nim używając przy tym królewskiego tytułu, który został mu odebrany. Przeczytamy w nim: "His Royal Highness" (Jego Królewska Wysokość). Co ciekawe, Meghan Markle jest już podpisana normalnie jako: Rachel Meghan Markle.

Odejście z dworu przez parę wiązało się z wieloma konsekwencjami. Książę Harry stracił swoje wojskowe tytuły. Jeśli chodzi o tytuły królewskie, to para mogła je zatrzymać, jednak miała zakaz posługiwania się nimi. Nie ulega więc wątpliwości, że akt urodzenia Lilibet Diany wywołała kolejną medialną burzę.

Harry i Meghan - córka

Meghan Markle i książę Harry o tym, że ich syn Archie zostanie starszym bratem, poinformowali w lutym tego roku. Teraz druga pociecha Sussexów jest już na świecie. Dziewczynka urodziła się w piątek, 4 czerwca o godz. 11:40 w Santa Barbara w Kalifornii.

Córeczka Meghan i Harry'ego otrzymała na imię Lilibet. W pełnym brzmieniu nazywa się więc Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor.

Niedawno w wywiadzie dla Oprah Winfrey zakochani zapewnili, że to już ostatnia pociecha, na którą się wspólnie decydują.

Meghan Markle - poronienie

Meghan Markle i książę Harry mają za sobą trudne doświadczenie. Kilka miesięcy temu księżna Sussex poroniła. O nieszczęściu 39-latka napisała w eseju, który opublikowany został 25 listopada 2020 r. w magazynie "New York Times".

- Wiedziałam, kiedy trzymałam swoje pierworodne dziecko, że tracę drugie. Kilka godzin później leżałam w szpitalnym łóżku, trzymając męża za rękę. Czułam wilgoć jego dłoni i całowałam jego kłykcie, mokre od naszych łez. Wpatrywałam się w zimne białe ściany zaszklonymi oczami. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy - wyznała Meghan Markle.

- Utrata dziecka oznacza niosący ze sobą niemal nieznośny smutek, którego wielu doświadcza, ale o którym mało kto mówi - dodała.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Meghan podarowała Harry’emu wyjątkowy prezent z okazji pierwszego Dnia Ojca

Autor: Oskar Netkowski