Gwiazdy

Nie żyje znana polska wokalistka. Jej "Złoty pierścionek" nuciła cała Polska

Gwiazdy

Świeca

17 września 2020 r. odeszła Hanna Rek-Wyrobek, wokalistka, która zasłynęła z takich przebojów, jak "Augustowskie noce", "Gdy mi ciebie zabraknie" i "Złoty pierścionek". W chwili śmierci miała 83 lata.

Nie żyje Hanna Rek-Wyrobek

O śmierci piosenkarki poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zasłużony członek ZASP, gwiazda estrady, Teatru STS i Kabaretu Pineska, absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego. Artystka zasłynęła piosenką 'Gdy mi ciebie zabraknie' od dziś także Jej będzie nam brakowało

- czytamy w poście ZASP-u.

Artystkę pożegnała również Krystyna Maciejewska-Gniatkowska, wdowa po wokaliście Januszu Gniatkowskim:

Kolejne bolesne rozstanie. Odeszła Hanna Rek, cudowna ciepła kobieta i piosenkarka, zawsze pogodna i życzliwa ludziom. Kochałam jej piosenki 'Szczęście', 'Zloty pierścionek', 'Gdy mi ciebie zabraknie'. Właśnie zabrakło Haniu...

- napisała na Facebooku.

Ciepłe słowa o Hannie Rek-Wyrostek napisał również kabareciarz, Filip Borowski, który przyjaźnił się z wokalistką:

Odeszła Hanna Rek - znakomita artystka piosenki. Miałem zaszczyt gościć Ją u siebie w domu. Uwielbiała smakołyki kulinarne mojej Kochanej Lusieńki - szczególnie pyszne gołąbki. Wystąpiła kilka razy w Kabarecie Filip z konopi Filipa Borowskiego w latach 90-tych elektryzując widownię swym aksamitnym głosem. Szczególnie zapamiętałem spektakl, kiedy to wystąpiła ze swym mężem Bogusławem Wyrobkiem - legendą rock and rolla! To był niezapomniany koncert w Kabarecie. Publiczność oczarowana koncertem wymusiła na artystach wiele bisów. Dziś Hania dołączyła do Bogusia. [*] Odpoczywajcie w Pokoju. R.I.P.

Hanna Rek-Wyrobek - kim była?

Hanna Rek-Wyrobek urodziła się 8 maja 1937 r. w Warszawie. Mając 20 lat zajęła 2. miejsce w konkursie piosenki, który był organizowany przez Polskie Radio. Występowała w "Teatrze Piosenki" w warszawskim Bristolu, współpracowała z teatrami "Syrena" i łódzkim "7.15". Założyła własny zespół – Hanna Rek Band. W latach 1964–1985 wraz z mężem, Bogusławem Wyrobkiem, występowała za granicą.

Artystka zasłynęła z takich przebojów jak: "Augustowskie noce", "Gdy mi ciebie zabraknie" i "Złoty pierścionek". Spośród wykonywanych przez Rek-Wyrobek utworów popularnością cieszyły się także m.in. "Ja mam szczęście do wszystkiego" i "W twoje ręce".

Piosenki w jej wykonaniu znalazły się w kilku filmach, w tym "Nad rzeką, której nie ma" (reż. Andrzej Barański), "Inspekcji pana Anatola" i "Pan Anatol szuka miliona" (reż. Jan Rybkowski).

W 2005 r. została odznaczona Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

We wrześniu zmarł również Gienek Loska, który zyskał swoją popularność w 2011 roku, wygrywając pierwszą polską edycję programu „X Factor”. Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

Fani nie rozpoznają Agnieszki Chylińskiej. Wokalistka znów zaskoczyła wyglądem

Koniec dramatu Bożeny Wołowicz. "To było więzienie, a nie dom"

Zofia Zborowska w zupełnie nowej odsłonie. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy

Autor: Iza Dorf

Źródło: Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości