Hania Stach na dobre porzuciła show-biznes? Gwiazda zamieszkała w Malezji: "Tu ludzie są przyjaźni i tolerancyjni"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Hania Stach od roku przebywa w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Mieszka tam razem ze swoim partnerem Igorem i synkiem Iwo. W związku z pandemią wszystkie koncerty zostały odwołane, piosenkarce nie spieszy się więc z powrotem do Polski. O swoim malezyjskim życiu i najbliższych planach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Hania Stach postawiła wszystko na jedną kartę

Artystka postawiła na wyprowadzkę z Polski, kiedy stało się jasne, że jest w ciąży. Nie musiała długo namawiać swojego partnera. Obydwoje zakochali się w Malezji podczas wspólnych wakacji.

- Jest tu pięknie, ciepło, kolorowo, ludzie są przyjaźni, uśmiechnięci i tolerancyjni. A zaczęło się od tego, że 5 lat temu przyjechałam do Kuala Lumpur na wakacje. Byłam w Malezji z moim partnerem przez miesiąc. Stwierdziliśmy, że trzeba tu kiedyś wrócić na dłużej - powiedziała nam piosenkarka.

- Kiedy zaszłam w ciążę stwierdziliśmy, że może to jest ten moment. I tak za chwilę wszystko miało wywrócić się do góry nogami, bo pracę i tak bym zawiesiła. To nie jest bilet w jedną stronę. To przygoda - dodała Hania Stach. Jej synek Iwo urodził się w Malezji. Chłopiec przyszedł na świat 23 marca 2020 r.

Hania Stach w Malezji

Hania Stach wybrała Malezję głównie przez chęć zgłębiania różnych kultur i poznawania nowych języków. Jak się okazuje, nie mogła wymarzyć sobie lepszego miejsca do realizacji tych planów.

- Chciałam czegoś nowego, poznać inny język, a właściwie języki, bo w normalnych warunkach tu jest miks narodowościowy. To jest kraj muzułmański, ale też w dużej mierze chrześcijański. Mieszka tu też dużo buddystów. Te religie się nie gryzą ze sobą - jest kompletna tolerancja . Podoba mi się to - podkreśliła piosenkarka.

Hania Stach nie wróci do show-biznesu?

Artystka nie czuje presji wchodzenia w nowe projekty artystyczne. Na razie chce poświęcić się rodzinie i odkrywaniu Malezji.

- Teraz nic nie robię, powiem szczerze. W marcu urodziłam syna. Inny kraj, dziecko, później pandemia i człowiek musiał się w tym odnaleźć. Przed ciążą zaczęłam pracować nad piosenkami - opowiadała Hania Stach w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

- Czekam też na rozwój sytuacji na świecie. Bo nie wiadomo, czy się nie przeniosę gdzieś indziej, np. na wyspę Penang, która jest mocno turystyczna, a teraz pusta, bo jak wiadomo, w pandemii turystów nie ma - mówiła.

Kim jest Hania Stach?

Hania Stach jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją - wokal (zdobyła dyplom u jazzowej wokalistki Anny Serafińskiej). Muzyczne umiejętności rozwijała również pod skrzydłami Elżbiety Zapendowskiej.

W latach 2001-02 śpiewała w chórkach u Natalii Kukulskiej. Jej pierwsza płyta zatytułowana "Hania Stach" ukazała się w 2004 r. Osiem lat później światło dzienne ujrzał album "Moda" , na którym w utworze "I Want No Other" pojawiła się młodsza siostra Hani - Jagoda Stach.

Artystka próbowała swoich sił w polskich preselekcjach do Eurowizji 2007, przegrywając z duetem The Jet Set. Od tamtej chwili zaangażowana była w jeden z największych kinowych projektów musicalowych dla młodzieży – "High School Musical".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: