Gwiazdy

Będzie kolejna część „Gwiezdnych wojen”. Kiedy film trafi do kin?

Gwiazdy

„Gwiezdne wojny” to legendarna saga, która od dziesięcioleci przyciąga do kin rzesze wiernych fanów. Kosmiczne uniwersum wkrótce powiększy się o kolejną część, prace nad nowym filmem oficjalnie ruszyły. Za jego reżyserię i scenariusz odpowiada Taika Vaititi.

„Gwiezdne wojny” – kolejna część

Fanów „Gwiezdnych wojen” niebawem czeka nowa dawka kosmicznych wrażeń. Wytwórnia Disneya pracuje nad kolejną częścią sagi. Reżyserią zajmie się Taika Vaititi. Nowozelandczykowi powierzono także zadanie napisania scenariusza. Pomoże mu w tym Krysty Wilson-Cairns, która ma na swoim koncie nominację do Oscara za dramat „1917”.

Nowa część „Gwiezdnych wojen” ma trafić do kin w 2022 roku. W planach jest również powiększenie gwiezdnego uniwersum o kolejne seriale.

Taika Vaititi nakręci nowe „Gwiezdne wojny”

Za powstanie kolejnej części „Gwiezdnych wojen” odpowiada aktor i reżyser Taika Vaititi. Nie jest to pierwszy raz, gdy Nowozelandczyka zaangażowano w prace nad rozszerzeniem kultowego uniwersum. Laureat Oscara za scenariusz do filmu „Jojo Rabbit” wyreżyserował finałowy odcinek serialu „Mandalorian”, a także użyczył głosu droidowi IG-11.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Polski łazik marsjański najlepszy na świecie. Potrafi m.in. otwierać zamki i analizować glebę

Planeta jak z "Gwiezdnych Wojen" istnieje. Odkrył ją nastolatek

Oscar Isaac o pożegnaniu ze „Star Wars”: "Mam poczucie spełnienia"

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości