Gwiazdy

Gwiazdy powalczą o Bursztynowego Słowika. Czy między uczestnikami pojawi się rywalizacja?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Gwiazdy walczą o Bursztynowego Słowika
Gwiazdy walczą o Bursztynowego Słowika Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Największe gwiazdy polskiej muzyki i komedii na scenie Opery Leśnej. Już 16 sierpnia rusza Top of the Top Sopot Festival 2022. Cztery dni wyjątkowych wydarzeń i świetnych koncertów, a do tego konkurs o statuetkę Bursztynowego Słowika. Kto otrzyma jedną z najbardziej prestiżowych nagród? Tę decyzję podejmują widzowie, jednak trzeba przyznać, że szanse są naprawę wyrównane. O swoich występach opowiedzieli nam Ania Karwan, Michał Szpak oraz Marcin Makowiec i Michał Lange z duetu Martin Lange.

Bursztynowy Słowik – do kogo trafi statuetka?

Tego lata na wszystkich wielbicieli muzyki i dobrego humoru czekają niezapomniane wrażenia! Podczas festiwalu w Sopocie pojawią się wykonawcy, którzy dostarczą widzom wyjątkowych muzycznych emocji. Wydarzenie potrwa trzy dni. Czwartego zaplanowany został wieczór komediowy. Całość będzie można oglądać na antenie TVN!

Drugi dzień festiwalu to koncert #iDANCE i konkurs o statuetkę Bursztynowego Słowika. W Operze Leśnej zabrzmią największe przeboje polskiej muzyki, a w rywalizacji o prestiżową nagrodę zawalczą artyści, których nowe utwory można było usłyszeć w radiu i Internecie w ciągu ostatniego roku. Będą to Natalia Przybysz, Wiktor Dyduła, Natasza Urbańska, BeMy, Martin Lange, Ania Karwan i Michał Szpak. Co wokaliści przygotowali na wielki dzień?

- Przygotowaliśmy utwór to koniec, trochę nasz antysystemowy krzyk. Nam jest niezmiernie miło, że jesteśmy wśród takich wokalistów. Dla mnie Bursztynowy Słowik to była konkurencja dla wokalistów i w tej kategorii to postrzegałem. A my jesteśmy tacy trochę energetyczni, trochę z innej bajki. Walczymy przekazem i bardzo chcielibyśmy postawić na treść. Nie godzimy się z tym, co się dziej, że możemy przewracać świat do góry nogami przez kaprysy jednego człowieka. To nas bardzo boli i bolało przy tworzeniu tego utworu – powiedział Michał Lange z duetu Marin Lange. - Ta piosenka ma szerokie spektrum interpretacji, więc mamy nadzieję, że każdy odpowie sobie na to pytanie, dla każdego ten koniec jest czymś innym - dodał Marcin Makowiec.

Konkurs ten ogromne znaczenia ma także dla Ani Karwan. Wokalista nie tylko spełni swoje marzenie i stanie na deskach Opery Leśnej, ale także z sentymentem powróci do czasów dzieciństwa.

Moja mama sadzała mnie od 5 roku życia przed telewizorem i za każdym razem dwa wydarzenia w ciągu roku były ważne Opole i Sopot. Kilka lat temu, kiedy występowałam w Opolu, to było spełnienie marzeń dla mnie i dla mojej mamy. Udział w konkursie Bursztynowego Słowika to jest wgląd w dzieciństwo. Jest to klasyczny konkurs i myślę, ze każdy wokalista, który gdzieś jest przewodniczący muzyki komercyjnej, fajnie, żeby wziął udział w czymś takim, bo to jest absolutna historia polski muzyki. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pokazać utwór "Swobodnie" 

Wśród uczestników zobaczymy również Michała Szpaka, który zaprezentuje utwór "24na7".

- To dla mnie niezwykły numer, dlatego że, to jest pierwszy raz, kiedy odważyłem zaśpiewać o miłości w sposób taki, który uważam, za słuszny, o takiej miłości, która nie ma podziału i płci. To jest dla mnie ważne, że będę mógł poruszyć taki temat, nie rozmawiając, ale przekazując swoje emocji w muzyce. Uważam, że fajnie, że ta polska muzyka rozrywkowa sięga nie tylko po utwory, które są z kategorii pop, ale utwory, które mają coś do powiedzenia - powiedział wokalista.

Rywalizacja na sopockiej scenie

Artyści jednogłośnie przyznali, że podczas konkursu #TOP OF THE TOP CHALLENGE nie będą ze sobą rywalizować. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i kontakt z publiką, która dodaje skrzydeł. Ania Karwan dodała także, że choć każdy chciałby mieć na półce prestiżowego Słowika, znacznie ważniejsze jest celebrowanie dnia muzyki.

- My artyści, wchodząc na scenę, cały czas walczymy, czy jest to konkurs, czy nie, cały czas walczymy ze swoją tremą, z tym jak przyjmie nas publiczność, z wewnętrznymi demonami. Ta walka jest wpisana w nasz zawód, ale to jest wielka przyjemność – podsumował Michał Szpak.

Przypominamy, że o tym, kto otrzyma statuetkę, decydują widzowie, za pomocą głosowania SMS. Co więcej, występny artystów będzie można oglądać na antenie TVN, jak i na żywo. Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości