Gwiazdy

Gwiazdy zapozowały nago, żeby promować samobadanie. "Wiele kobiet nie ma relacji ze swoimi piersiami"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Kampania społeczna promująca profilaktykę raka piersi
Kampania społeczna promująca profilaktykę raka piersiDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Daria Widawska, Aleksandra Kisio, Kinga Zawodnik czy Daniel Qczaj - to tylko część ambasadorów kampanii "DOTYKAM=WYGRYWAM", promującej profilaktykę zdrowych piersi. Tegoroczne jej hasło brzmi: "Zapomniałaś o swoich piersiach?". Sprawdziliśmy, czy gwiazdy pamiętają o regularnym samobadaniu.

Czy pamiętasz o profilaktyce zdrowych piersi?

Daria Widawska przyznała, że o swoich piersiach pamiętała zawsze, jednak nie zawsze je lubiła.

- Jak każda młoda dziewczyna, kiedy w okresie dojrzewania zaczęło mi coś wyrastać z przodu, a ja nie za bardzo wiedziałam, co z tym robić. Potem nauczyłam się z nimi żyć - podkreśliła aktorka w rozmowie z Darią Pacańską, dziennikarką serwisu dziendobry.tvn.pl.

Natomiast Kinga Zawodnik nie ukrywała, że kiedy była młodsza, zdarzało jej się zapominać o badaniu piersi. Powodem była mniejsza świadomość zagrożeń.

- U mnie w domu też nie było takiego zwyczaju, że chodziliśmy badać się profilaktycznie, więc tak, zapominałam - wyznała.

Izabela Sakutova, organizatorka akcji, a zawodowo brafiterka, dostrzega ogromny problem wśród pań, które wstydzą się swoich piersi, nie zwracają na nie uwagi i nie badają się. Dlatego jedenaście lat temu postanowiła rozpocząć kampanię "DOTYKAM=WYGRYWAM", aby mówić głośno o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowe piersi.

- Zdałam sobie sprawę, jak wiele kobiet nie ma relacji ze swoimi piersiami, jak wiele kobiet w ogóle na nie nie patrzy, jak je nienawidzi wręcz. To dało mi do myślenia, że skoro my nie mamy żadnej sympatii do naszych piersi, to gdzie mowa o profilaktyce, gdzie mowa o dbaniu o zdrowie piersi, o dotyku, który może uratować nam życie - tłumaczyła Sakutova.

Październik - miesiąc świadomości raka piersi

Październik to szczególny miesiąc, bo już od wielu lat uznawany jest na całym świecie jako czas, w którym znacznie głośniej mówi się o profilaktyce zdrowych piersi. Aleksandra Kisio stara się wówczas wykonać odpowiednie badania, ale na samobadanie czas znajduje zawsze.

- Przez to, że jestem ambasadorem, że cały czas Iza mi przypomina, że robimy sesję, że spotykamy się, że ta akcja jest przez cały rok tak naprawdę żywa, mam w głowie, żeby jednak wykonywać to samobadanie raz w miesiącu - zapewniła aktorka.

Kampanię "DOTYKAM=WYGRYWAM" od wielu lat wspiera także Qczaj. Popularny trener ma za sobą ogromną liczbę kobiet, które na co dzień śledzą jego media społecznościowe.

- Nie mógłbym nie wspierać kobiet w takim ważnym temacie, jakim jest w ogóle zdrowie. Ja w tym roku też bardzo przeżyłem całą tę kampanię w związku z chorobą mojej mamy, jeszcze bardziej, jeszcze mocniej byłem zaangażowany - stwierdził Qczaj.

Kinga Zawodnik zabrała na konferencję akcji swoją siostrę, żeby usłyszała statystyki dotyczące raka piersi. Według niej działanie na szeroką skalę trzeba zacząć od siebie i od swojej rodziny. Na zdjęciach promujących kampanię niektóre gwiazdy wystąpiły nago, jedną z nich była właśnie Zawodnik.

- Ja nie wstydzę się swojego ciała, nie wstydzę się siebie. Jeżeli właśnie takie działanie uświadomi inne kobiety, które mają tu i ówdzie trochę więcej, to ja jestem jak najbardziej na tak - powiedziała.

A Daria Widawska dodała:

- Nikt mnie nigdy nie prosił, żebym się rozebrała, więc czemu nie. Mam 45 lat mogę się zacząć rozbierać. Atmosfera jest genialna na tych sesjach, to są babskie spotkania, świetnie się bawimy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości