Gwiazdy

Gwiazdy na premierze filmu "1800 gramów"

Gwiazdy

Aktualizacja:

W tym tygodniu odbyła się premiera filmu „1800 gramów”. Kto pojawił się na wydarzeniu? W studiu Dzień Dobry TVN relację zdała Agnieszka Jastrzębska.

„1800 gramów” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które Magdalena Różczka postanowiła przenieść na kinowe ekrany. Aktorka wcieliła się w postać głównej bohaterki. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska oraz Zbigniew Zamachowski.

Film „1800 gramów” – historia

Film opowiada o niezwykłej historii kobiety, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Ewa (Magdalena Różczka) szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Tymczasem tuż przed świętami Bożego Narodzenia na jej drodze pojawia się niemowlę – Nutka. Czy kobieta poświęci swoje życie prywatne, karierę i szansę na miłość, aby ratować małą dziewczynkę?

Ten film porusza kilka aspektów rodzicielstwa. To jest, myślę jego największą wartością, że nie daje odpowiedzi, nie mówi, kto jest dobrym rodzicem, kto jest złym rodzicem, tylko mówi o pewnym zagadnieniu, które jest rozpisane na ileś postaci, każda z tych postaci po swojemu dochodzi do tego rodzicielstwa lub je żegna. Kino lubi prawdziwe historie. To jest prawdziwa historia.

- powiedział Piotr Głowacki.

Film – inspiracje

Podczas premiery gwiazdy znalazły chwilę, aby porozmawiać z Agnieszką Jastrzębską. Co o filmie mówi główna bohaterka, Magdalena Różczka?

Ja poznałam interwencyjny ośrodek adopcyjny mniej więcej 10 lat temu i już po kilku wizytach tam pomyślałam sobie, że to jest tak dla mnie wzruszające i ciekawe, że chciałbym o tym opowiadać. Później miałam kilka spotkań z różnymi scenarzystami, którzy wcale nie uważali, że to jest dobry pomysł.

W kulisach premiery, Magdalena Różczka opowiedziała też o tym, jakie znaczenie ma dla niej ten projekt i jakie ma z nim związane nadzieje. Aktorka zwróciła uwagę na tematy adopcji, który wciąż jest tematem tabu.

Realizacja pomysłu rozpoczęła się nieco później. Magdalena Różczka przyznała, że dopiero siedem lat temu na jej drodze pojawił się Piotr Jasek, który pomógł aktorce zrealizować pomysł.

W filmie udział wzięła plejada polskich gwiazd. Jak współpracę przy filmie wspomina Roma Gąsiorowska?

Ja znam Magdę wiele lat i wiem, że ona włożyła całe serce w przygotowanie tego projektu. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym projekcie, bo jest moim zdaniem bardzo istotny. Osoby, które podejmują temat adopcji to osoby odważne, które biorą na siebie ogromna odpowiedzialność. Uważam, że należy o tym głośno mówić i to wspierać.

Premiera filmu „1800 gramów”

Na premierze filmu „1800 gramów” w reżyserii Marcina Głowackiego pojawiło się wiele gwiazd. Zobacz relację ze ścianki:

Zobacz też:

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" już w kinach. Arnold Schwarzenegger znowu jako T-800

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości