Gwiazdy

Gwiazdy na Balu Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”

Gwiazdy

W ten weekend odbył się Bal Charytatywny Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”. Każdego roku do akcji dołączają nowe gwiazdy. Kto pojawił się podczas tej edycji? W studiu Dzień Dobry TVN o szczegółach opowiedziała Agnieszka Jastrzębska.

19 października miała miejsce już trzecia edycja balu charytatywnego organizowanego przez fundację „Cała Polska czyta dzieciom”. Na wydarzeniu zjawiły się znane ze świata show-biznesu osoby, wśród nich m.in. Anna Kalczyńska, Borys Szyc, Monika Pyrek, Maciej Orłoś.

Gwiazdy czytają swoim dzieciom

Fundacja propaguje czytanie swoim dzieciom każdego dnia przez co najmniej 20 minut. Podczas wydarzenia Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy, o to, czy czytają swoim pociechom.

Czytam bardzo dużo, tym bardziej że moje dzieciaki czytają różne książki, więc ja tak chodzę od jednego pokoju do drugiego.

– przyznała Anna Kalczyńska.

Borys Szyc również potwierdził, że czyta dzieciom i robi pewno rodzaju audiobooki na żywo.

To zazwyczaj jest już wieczór, po cały dniu i wszyscy gdzieś zalegamy na kanapie łącznie z psem, który leży na nas. Ja zaczynam czytać i robi mi się tak ciepło i dobrze także jest to też cudowny czas na jakąś taką bliskość w rodzinie.

Monika Pyrek przyznała, że utożsamia się z ideą. W rozmowie z Agnieszką Jastrzębską dodała, że nie czyta tylko 20 minut zgodnie z minimum.

Czytam, jak najwięcej mogę, bo tak naprawdę to jest taki rodzaj bliskości rodzica z dzieckiem, której nie zastąpi nic innego.

Prezes fundacji o idei balu

Irena Koźmińska, prezes fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” przyznała, że uhonorowanie osób znanych ambasadorami fundacji ma na celu rozpowszechnianie potrzeby czytania.

Dla nas to jest wspaniała okazja, żeby uczcić osoby, które mają wielki wpływ na opinię publiczną, rodziców no i dzieci, żeby uczcić ich tytułem ambasadora, ale jednocześnie zobowiązać, żeby o tej potrzebie czytania jak najczęściej mówili.

- przyznała.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości