Gwiazdy

Gwiazdorska obsada w filmie "Solid Gold"

Gwiazdy


W listopadzie w kinach pojawił się film „Solid Gold”. W sobotę w studiu Dzień Dobry TVN gościli aktorzy, Marta Nieradkiewicz i Janusz Gajos i opowiedzieli o pracy na planie.

29 listopada wszedł do kin sensacyjny thriller „Solid Gold” inspirowany kulisami afery Amber Gold.

Obsada filmu „Solid Gold”

„Solid Gold” to polityczny thriller, który odsłania kulisy pracy policji i służb specjalnych. To kino akcji, w którym naprzeciwko siebie stanęli giganci polskiego aktorstwa – Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Oprócz nich na ekranie zobaczymy doborową stawkę aktorską: Olgierda Łukaszewicza, Mateusza Kościukiewicza, Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stroińskiego, Macieja Maleńczuka, Artura Żmijewskiego i wielu innych.

Autorem zdjęć do filmu jest ceniony i wielokrotnie nagradzany operator Arkadiusz Tomiak. Muzykę skomponował Louis Ludek Drizhal, a za montaż odpowiada Krzysztof Szpetmański. Producentem filmu jest Akson Studio – autorzy sukcesów takich dzieł jak „Miasto 44”, „Atak paniki”, czy „Powidoki”.

Spotkanie „ucznia” z „mistrzem”

Marta Nieradkiewicz wcieliła się w rolę Kai Miller, młodej, uczciwej policjantki, która w czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji została porwana i zgwałcona. Praca przy filmie była dla aktorki wyzwaniem. Marta była podekscytowana tym, że gra u boku tak świetnych aktorów. Jednak towarzyszył jej także stres.

Janusz Gajos był moim wykładowcą na studiach. Rozpoznał mnie, kilka razy sam przypominał o tym na planie.

- wspomniała.

Przygotowania do filmu sensacyjnego

Marta Nieradkiewicz przyznała, że na potrzeby filmu zaczęła trenować boks tajski, który spodobał jej się do tego stopnia, że nadal kontynuuje zajęcia. Przygotowanie fizyczne było jednym z wyzwań. Drugim było zmierzenie się na jednym planie z Januszem Gajosem i Andrzejem Sewerynem.

To jest stresujące, skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie jest.

- przyznała.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości