Gwiazdy

Grzegorz Markowski wraca do występów. Będzie bił rekord świata

Gwiazdy

Tomasz Urbanek/East News

Ta wiadomość ucieszyła wielu fanów Grzegorza Markowskiego. W sobotę, 19 czerwca artysta zagra podczas Gitarowego Rekordu Świata. Nie wystąpi jednak z zespołem Perfect. Towarzyszyć mu będzie jego córka – Patrycja Markowska.

Grzegorz Markowski pod koniec kwietnia obwieścił na facebookowym profilu swojej córki Patrycji Markowskiej, że ze względu na swój stan zdrowia, rezygnuje z pożegnalnych występów grupy Perfect.

- Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak, jak grałem przez lata. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie, jak kiedyś. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja – argumentował.

Grzegorz Markowski będzie bił rekord świata

Ku wielkiej uciesze fanów, okazało się, że muzyk nie zrezygnował całkowicie z koncertowania. Chętni będą mogli podziwiać go podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa. Co prawda, nie pojawi się osobiście na scenie wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia, ale wraz z córką połączy się zdalnie z uczestnikami imprezy, by wspólnie zagrać przebój Jimiego Hendrixa "Hey Joe". Oprócz tego będzie można posłuchać kultowego utworu Perfectu - "Nie płacz Ewka", który zostanie zagrany przy akompaniamencie tysiąca gitar.

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu 2021

19. edycja imprezy Gitarowy Rekord Świata odbędzie się 19 czerwca. Tegoroczne wydarzenie ma mieć charakter hybrydowy. Uczestnicy będą grali na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia oraz w sieci. Oprócz Grzegorza Markowskiego i Patrycji Markowskiej zaproszenie do udziału w imprezie przyjęli m.in.: Jan Borysewicz, Grzegorz Skawiński, Krzesimir Dębski i Natalia Lubrano. Próba bicia rekordu w zbiorowym graniu "Hey Joe" rozpocznie się o 16:00.

Zobacz także:

Małgorzata Socha na planie programu "MasterChef 10". "To było moje marzenie, żeby zobaczyć was w akcji"

Maniucha Bikont i jej artystyczne życie. Co przesądziło o tym, że zajęła się muzyką tradycyjną?

Sylwia Peretti o pomaganiu starszym, przygotowaniach do ślubu i pasji do motoryzacji. "Jeszcze taki się nie urodził, co by mnie powoził"

Zobacz wideo: Patrycja Markowska – „Pod wiatr”

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości