Gwiazdy

Grzegorz "Guzik" Guziński nie żyje. Muzyk był zakażony koronawirusem, miał 46 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:
Krzysztof Głowacki/REPORTER

Grzegorz "Guzik" Guziński zmarł w szpitalu. Lider Flapjack i Homosapiens cierpiał z powodu komplikacji po zarażeniu koronawirusem. Muzyk odszedł w wieku 46 lat.

Grzegorz "Guzik" Guziński nie żyje

Wiadomość o ciężkim stanie zdrowia wokalisty pojawiła się w piątek w mediach społecznościowych. Z udostępnionych informacji wynikało, że cierpi z powodu komplikacji po zarażeniu koronawirusem.

- Guzik walczy o życie w szpitalu! Proszę, wyślijcie światełko do nieba i trzymajcie kciuki za zwykłego, dobrego człowieka, dla mnie absolutnie nieszablonowego! - wpis takiej treści udostępniali znajomi muzyka.

Grzegorz "Guzik" Guziński zmarł w szpitalu

Smutną nowinę o śmierci Grzegorza Guzińskiego przekazał w sobotę dziennikarz muzyczny Paweł Sito.

- Nie żyje Guzik ? Lider zespołu Homosapiens tak lubianego przez słuchaczy Radiostacji. Wszystkim bliskim składam szczere wyrazy empatii w smutku - napisał Sito na Facebooku.

Informację o odejściu Grzegorza Guzińskiego zamieścił również Organek.

Grzegorz "Guzik" Guziński zmarł w wieku 46 lat

Grzegorz "Guzik" Guziński urodził się w 1975 r. Wokalista, autor tekstów i muzyki w latach 90. udzielał się w trójmiejskich zespołach Red Rooster i N’Dingue.

Razem z Robertem "Litzą" Friedrichem, Maciejem "Ślimakiem" Starostą i Maciejem Jahnzem współtworzył kapelę Flapjack, która zadebiutowała albumem "Ruthless Kick" w 1994 r. Flapjack był uznawany za muzyczne odkrycie, co potwierdziła nominacja do Fryderyka 1994 (Fonograficzny Debiut Roku).Z Flapjackiem nagrał łącznie cztery płyty (1994-2012).

Śpiewał też na czterech albumach Homosapiens (1998-2002). Gościnnie występował na płytach Illusion, NoNe, Dynamind czy Funny Hippos.

Zobacz też:

Małgorzata Kożuchowska padła ofiarą oszustów. "Kochani, nie dajcie się nabrać!"

Adam Nowak – najlepszy kelner na muzycznej scenie. Jak zaczynał lider zespołu Raz, Dwa, Trzy?

Szymon Wrzesień i jego trudna walka o marzenia. "Nie będę ukrywał, że miałem próby samobójcze"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: wp.pl

Pozostałe wiadomości