Gwiazdy

GrubSon i Przemek Corso oraz ich książka z playlistą. "Nikt nie chciał tego wydać"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Najnowszy teledysk GrubSona "Serca twego chłód" został zainspirowany książką Przemka Corso o tym samym tytule. Panowie przyjaźnią się od siedmiu lat. Nie każdy wie, że nie jest to ich pierwsza zawodowa współpraca. Najgłośniejszy utwór rapera "Na szczycie" jest także tytułem jego biografii, którą napisał właśnie Corso. W studiu Dzień Dobry TVN artyści opowiedzieli o ich najnowszej kooperacji literacko-muzycznej.

GrubSon napisał piosenkę do książki

Tomasz Iwańca, raper znany przez fanów jako GrubSon, zaprezentował utwór "Serca twego chłód". To swojego rodzaju ścieżka dźwiękowa do książki jego przyjaciela.

- Najpierw była książka. Przemek wysłał mi pierwsze trzy rozdziały i powiedziałem mu, że to najlepsze, co napisał. Wysyłał mi co tydzień rozdział, czyli tak, jakbym czekał na nowy odcinek serialu - mówił muzyk.

- Stwierdziłem, że skoro filmy mają ścieżki dźwiękowe, to dlaczego nie książki - dodał.

Panowie poznali się przypadkiem w Chorwacji, gdzie GrubSon koncertował, a Przemek spędzał urlop.

- Ta relacja działa, bo my się uzupełniamy. Wiedziałem, że to ten chłopak od kawałka "Na szczycie". Jestem nieukiem, jeśli chodzi o muzykę, nie rozumiem jej, a Tomek czasami dzwoni do mnie w nocy, co obejrzeć w telewizji - opowiadał Corso w Dzień Dobry TVN.

"Serca twego chłód" - książka z playlistą

Literackie dzieło Przemka Corso początkowo miało zostać skazane na porażkę - żadne z wydawnictw nie było zainteresowane drukiem.

- Rozdziały są skomponowane w formie playlisty. Punktem wyjścia książki jest miłość, natomiast to thriller psychologiczny o seryjnych mordercach. O tym, jak wiele twarzy można ukryć pod maską codzienności. Zależało mi, żeby to było logiczne, jeśli chodzi o ciąg przyczynowo-skutkowy. Nie ma miejsca na tanie zabiegi - mówił pisarz.

- Nikt nie chciał tego wydać, stwierdzili, że moja książka nie mieści się w ramach gatunkowych. Po roku znalazł się wydawca, który zdecydował się wydać tę książkę. W międzyczasie Tomek zadzwonił, żeby powiedzieć, że wydał piosenkę - wspominał nasz gość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości