Gwiazdy

GrubSon szykuje się do świąt. "Z dzieciakami będę stroił choinkę". Ma też propozycję dla swoich fanów

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Świąteczne miasteczko DDTVN - Grubson

Miasteczko świąteczne Dzień Dobry TVN zawędrowało do Rybnika, a od lat wiadomo, że jednym z najpopularniejszych mieszkańców tej miejscowości jest GrubSon. Muzyk porozmawiał z Dorotą Wellman i opowiedział o przygotowaniach do Bożego Narodzenia oraz swojej twórczości.

GrubSon o miłości do Rybnika

Tomasz Iwanca, znany fanom muzyki jako GrubSon, urodził się w Rybniku. Choć mógł wybrać inne miejsce do zamieszkania po swoich sukcesach muzycznych, on postanowił pozostać w swoim rodzinnym mieście.

- Jestem patriotą, takim lokalnym. Uwielbiam Śląsk, Rybnik. (...) Cieszę się, że tutaj się wychowałem i można to usłyszeć w albumie. Może nie przez gwarę, chociaż gdzieś tam parę słów się przemyca. (...) Śląsk jest piękny, Rybnik też - stwierdził GrubSon w Dzień Dobry TVN.

Święta GrubSona

Tomasz Iwanca w rozmowie z Dorotą Wellman zdradził, że niedawno został po raz trzeci tatą. W związku z tym ma obecnie więcej obowiązków - również tych świątecznych. Wyznał, że przystroił już cały dom, a niebawem jedzie po choinkę.

- Z dzieciakami będę ją stroił i oczywiście przygotowywał się do świąt, czyli robił dania. Moje ulubione to pierogi - nie ruskie, ale z ziemniakami i soczewicą - powiedział muzyk w naszym programie.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Miał też radę dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na prezent dla swoich najbliższych. Jego zdaniem doskonałym prezentem pod choinkę będzie jego album "Akustycz(nie)Zupełnie".

- Ta płyta powstała w takich tematach - ciężkich czasami - ponieważ miałem dużo czasu na przemyślenia w pandemii. Pewnie nigdy bym nie zrobił takiej płyty, gdyby nie ten czas, także są jakieś plusy. Całość nie jest aż taka ciężka, ale warto skupić się i posłuchać od samego początku do końca, po kilka razy, żeby zrozumieć pewne ukryte smaczki - dodał GrubSon.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości