Gwiazdy

Grażyna Łobaszewska - polska Aretha Franklin wydaje nową płytę. "Kiedyś cienko śpiewałam, teraz już nie"

Gwiazdy

Grażyna Łobaszewska to wokalistka, kompozytorka i autorka wielu śpiewanych przez siebie utworów. Krytycy i zakochana w niej publiczność nazywają ją polską Arethą Franklin czy Billie Holiday. Artystka właśnie wydała odświeżoną wersję piosenki "Zakład dla normalnych", która zapowiada najnowszą płytę wokalistki. Co jeszcze słychać u gwiazdy? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN i wraz z Mieczysławem Szcześniakiem zdradzili, co ich łączy.

Grażyna Łobaszewska wydaje nową płytę

Grażyna Łobaszewska jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Jako wokalistka zadebiutowała w wieku zaledwie 19 lat i od tamtej pory niemal nie rozstaje się ze sceną. Znana jest m.in. z takich przebojów jak: "Czas nas uczy pogody", "Autostrada do nieba", "Brzydcy" i "Gdybyś". Artystka ma na swoim koncie kilkanaście płyt, a w marcu przyszłego roku ma się ukazać jej kolejny album z odświeżonymi wersjami piosenek wokalistki. Krążek powstał z udziałem zespołu Ajagore, z którym Grażyna Łobaszewska współpracuje od 14 lat.

- Utwory na płycie są opakowane tylko w nowe aranżacje, nic innego nie jest zmieniane, w tym linia melodyczna – wyjaśniła artystka.

Dodała także, że postanowiła wrócić do starych piosenek, bo ich teksty są aktualne, a poza tym była wściekła na radiowców, ponieważ kiedy do nich przychodziła, to witali ją hitem "Czas nas uczy pogody" w wersji, którą nagrała mając 20 lat.

- To było straszne. Pomyślałam sobie: "Chryste Panie, jak ja odejdę na tamtą stronę tęczy (…), to właściwie co po mnie zostanie?". Nawet młodzi mnie nie usłyszą. Mówię: "Nagrywam, żeby radio zaczęło się zajmować piosenkami, które niedawno nagrałam" – powiedziała wokalistka.

Grażyna Łobaszewska i Mieczysław Szcześniak – przyjaźń między muzykami

Przyjaźń wokalistów trwa blisko 25 lat. Poznali się, kiedy Mieczysław Szcześniak był dopiero na początku swojej artystycznej drogi i Grażyna była dla niego ikoną muzyki oraz autorytetem. Razem zaśpiewali kilka utworów, m.in. kolędy i "List do ciebie".

- Jesteśmy też prywatnymi przyjaciółmi. Mówię, że z Mietkiem spałam dwa razy (…), raz na schodach, a drugi raz na ławce – powiedziała wokalistka, a Mietek Szcześniak dodał:

- Tak, tak, raz na schodach w Wenecji, bo spenetrowaliśmy nocną Wenecję i powitał nas ranek na placu Św. Marka. Cały był dla nas (…). A drugi raz spaliśmy na ławkach w Zielonej Górze.

Grażyna Łobaszewska pracuje z młodzieżą

Grażyna Łobaszewska – z chęci dzielenia się ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także miłością do muzyki – została również pedagogiem. Prowadzi zajęcia z emisji głosu oraz interpretacji piosenki. Czy jest surowa dla swoich uczniów?

- W czasie zajęć jestem belfrem i zanim studenci zorientują się, że posiadam poczucie humoru i dystans, to mija trochę czasu, nawet rok, a może dwa czasami – przyznała z uśmiechem gwiazda.

Zobaczcie, co o Grażynie Łobaszewskiej mówią jej koledzy z zespołu Ajagore i Stanisław Sojka.

>>> Zobacz także:

Joanna Przetakiewicz dostała wyjątkowy prezent od męża. Rinke Rooyens zaskoczył ją w dniu urodzin

Dorota Wellman o walce z koronawirusem. "Napisałam testament. Na wszelki wypadek"

Wyjątkowe święta Bożego Narodzenia Rubików. Spędzą je zupełnie inaczej, niż w poprzednich latach. "Nie ważne gdzie, ważne z kim"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości