Gwiazdy

Grammy 2021 - wśród nominowanych zabrakło The Weeknd. Wokalista oskarża organizatorów o korupcję

Gwiazdy

Poznaliśmy już wszystkich nominowanych do Grammy 2021. O statuetki w 83 kategoriach powalczą m.in. Beyonce, Taylor Swift, Billie Eilish, Harry Styles i zespół BTS. Swój sprzeciw wobec decyzji Akademii wyraził The Weekend, którego twórczości w tym roku nie doceniono. Wokalista zarzuca organizatorom korupcję.

Grammy 2021 - nominowani

Już 21 stycznie 2021 roku odbędzie się uroczysta ceremonia rozdania nagród Grammy, podczas której amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji uhonoruje dokonania artystów. Niestety z powodów pandemii i wielu utrudnień wciąż nie jest jeszcze znana lokalizacja i przebieg wydarzenia. Do kogo tym razem trafi prestiżowa statuetka? Znamy już artystów nominowanych w 83 kategoriach.

Najwięcej nominacji, bo aż 9, otrzymała diva światowej sceny muzycznej - Beyoncé. Duże szanse, na wygraną mają także Taylor Swift, Dua Lipa i Roddy Ricch, kótrzy otrzymali po sześć nominacji. Organizatorzy nie zapomnieli również o gwiazdach tj. Justin Bieber, Billie Eilish i zespół Coldplay. Cztery nominacje otrzymała wokalistka Phoebe Bridgers, trzy Fiona Apple, a dwie pośmiertnie otrzymał John Prine za swój ostatni utwór "I Remember Everything".

Na liście nominowanych nie zabrakło także artystów odpowiedzialnych za musicale i muzykę filmową. O zwycięstwo powalczą Renée Zellweger (za musical "Judy"), John Williams ("Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie") oraz Hildur Guðnadóttir ("Joker").

The Weekend – oskarża organizatorów o korupcję

The Weekend to kanadyjski wokalista, który w ostatnim roku zdominował świat muzyki rozrywkowej. Mimo wszystko nie pojawił się na liście nominowanych. Artysta postanowił odnieść się do sprawy na Twitterze, gdzie organizatorów Grammy 2021 posądził o korupcję.

Grammy pozostają skorumpowani. Jesteście winni mi i moim fanom wyjaśnienia

- napisał artysta.

Warto podkreślić, że proces wyboru nominowanych artystów jest tajny, a tożsamość osób w komitetach, które odpowiadają za selekcję nominowanych, nie jest podawana publicznie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Tina Turner kończy 81 lat. "Potrafię wznieść się ponad problemy i zrobić z nich coś wartościowego"

Zwyczaje zakupowe w pandemii. Jesteśmy oszczędni, ale chętniej wydajemy w sieci

Spotkanie z osobą, która pokonała COVID-19. Dr Grzesiowski: "Ozdrowieńcy mogą przenosić biernie wirusa"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości