Gwiazdy

Gok Wan - znany stylista pomoże Polkom wybrać suknie ślubne

Gwiazdy

Aktualizacja:

Gok Wan - światowej sławy brytyjski projektant mody i stylista przyjedzie do naszego kraju, aby pomóc przyszłym pannom młodym w wyborze ich wymarzonej sukni ślubnej. Wszystko to będziemy mogli oglądać w nowym programie TLC "Salon sukien ślubnych Goka". O szczegółach show i kolejnych planach naszej stacji związanych ze stylistą mówili w Dzień Dobry TVN dyrektor programowy kanałów lifestylowych TVN Discovery Małgorzata Łupina i wicedyrektor programowy kanałów lifestylowych TVN Discovery Bartłomiej Główczyński. A nasz reporter Mateusz Hładki osobiście spotkał się z Gok Wanem.

Gok Wan to urodzony w Anglii stylista, projektant mody oraz prezenter telewizyjny. Mało kto wie, że jest też DJ-em, malarzem, make-upistą, kucharzem, gra w przedstawieniach komediowo-muzycznych dla dzieci, nie znosi wakacji, kocha Polskę i uczy się naszego języka.

>>> Zobacz także:

Gok Wan - młodość

Gok Wan urodził się w 1974 roku w Leicester w Wielkiej Brytanii. Całe dzieciństwo spędził w restauracji swojego ojca. Mając dziesięć lat, umiał samodzielnie przyrządzić makaron i ugotować zupę.

Gok jako dziecko zmagał się z dużą nadwagą (najwięcej ważył 130 kilogramów), która bardzo utrudniała mu życie wśród rówieśników. Z jej powodów również nabawił się kompleksów i nerwicy. Nadmiaru kilogramów pozbył się dopiero po zakończeniu studiów. Okazało się jednak, że nadwaga przerodziła się w anoreksję, z powodu której Gok zaczął mieć myśli samobójcze. W końcu i z tą chorobą dał sobie radę, jednak - jak przyznaje - jedzenie na zawsze pozostanie jego obsesją.

W młodości Gok był również prześladowany z powodu swojej orientacji seksualnej.

Gok Wan - kariera stylisty

Gok Wan na początku wiązał swoją przyszłość z aktorstwem, dlatego rozpoczął studia w prestiżowej Central School of Speech and Drama w Londynie. Potem jednak doszedł do wniosku, że jego prawdziwą miłością jest moda. Był na tyle dobry w swoim fachu, że zaczęto angażować go do stylizowania wielu gwiazd i modelek do sesji fotograficznych między innymi w magazynach Marie Claire, The Face i Clash Magazine. Pisał również porady dla Glamour, Cosmopolitana i People. Pojawiał się także jako konsultant do spraw stylu i mody w wielu programach telewizyjnych, w tym MTV Shakedown, The Xtra Factor, Make Me Grown Up i T4.

W 2006 r. zaproponowano mu, by poprowadził program "Jak dobrze wyglądać nago", który okazał się hitem. Potem były między innymi: "Czary mary Goka" i "Stylowe rewolucje".

Dużą zaletą Gok Wana jest to, że potrafi znaleźć drogę do serca kobiety, podpowiedzieć co pasuje do jej osobowości i co jest dobre do konkretnej figury. Ten słynny pasjonat mody ma także unikalny dar tworzenia fantastycznych kreacji, w których jeden drobny szczegół sprawia, że jego podopieczne od razu czują się wyjątkowo.

"Salon sukien ślubnych Goka" - szczegóły programu

Uwielbiany brytyjski stylista i projektant przyjechał do Polski, aby pomóc przyszłym pannom młodym w wyborze ich jedynej i wymarzonej sukni ślubnej. Jego charyzma, temperament, wiedza i doświadczenie to cechy, które na pewno przydadzą się każdej narzeczonej przy podejmowaniu decyzji o stroju na jeden z najważniejszych dni w jej życiu.

W każdym odcinku programu "Salon sukien ślubnych Goka" prowadzący pomoże dwóm bohaterkom, które opowiedzą mu o swoich idealnych sukniach ślubnych. Gok Wan przygotuje dla nich po trzy propozycje. Tylko czy panny młode go posłuchają? Tu liczy się jeszcze zdanie rodziny, teściowej i przyjaciółek. Jedno jest pewne – emocje gwarantowane!

Program "Salon sukien ślubnych Goka" jest oparty na amerykańskim formacie "Say Yes To The Dress". Pierwszy odcinek będzie można oglądać dzisiaj prapremierowo na antenie TVN. Kolejne odcinki w TLC, od 7 maja w każdy wtorek o godz. 21.30.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości