Nie żyje gwiazda kultowych filmów. "Pożegnał się z tym światem w otoczeniu kochającej rodziny"

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
plejada.pl

George R. Robertson nie żyje. Aktor zmarł w szpitalu w Toronto. Miał 89 lat. Gwiazdor zyskał sławę dzięki m.in. z serii filmów "Akademia policyjna", które od wielu lat zapewniają rozrywkę ludziom na całym świecie. Wypełniona zabawnymi scenami saga okazała się przepustką do sławy dla artystów.

George R. Robertson - gwiazda "Akademii policyjnej"

W przekazanym przez bliskich aktora oświadczeniu wskazano nie tylko datę śmierci popularnego aktora, ale także informację o tym, że w ostatnich chwilach życia towarzyszyła mu rodzina.

Mąż, ojciec, dziadek, aktor, pisarz, malarz, filantrop. George pożegnał się z tym światem w otoczeniu kochającej rodziny 29 stycznia 2023 r. w Sunnybrook Health Sciences Centre. Pozostawia po sobie wiele osiągnięć

W tym samym oświadczeniu rodzina aktora podała informację, że jego pogrzeb został zaplanowany na koniec marca.

Polscy artyści, którzy odeszli w 2022 roku

Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Barbara Krafftówna oczami najbliższych Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że George R. Robertson słynął ze swojej wielkoduszności. Angażował się w wiele akcji charytatywnych, w których często wykorzystywał swoją sławę, żeby pomagać innym. Swojego czasu media na całym świecie rozpisywały się, że zbierając fundusze na dom dziecka w Tajlandii odbył 328-kilometrowy spacer przez południowo-zachodnią Francję.

Nie żyje gwiazda "Akademii policyjnej"

Mimo że George R. Robertson ma na swoim koncie wiele ról - m.in. epizod w filmie "Dziecko Rosemary" wyreżyserowanym przez Romana Polańskiego czy rolę Adama w "Cradle to Grave" opowiadającym o starzeniu się (to był jego ostatni występ przed kamerą), to najbardziej znany był z serii "Akademia policyjna".

Był wielokrotnie nagradzany, m.in. w Kanadzie otrzymał wyróżnienie Margaret Collier za całokształt twórczości, a także nagrodę Gemini przyznawaną przez Akademię Kanadyjskiego Kina i Telewizji za humanitaryzm.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: plejada.pl

Pozostałe wiadomości