Gwiazdy

Gary Barlow - wokalista Take That o tym jak tworzy przeboje: "Jeśli moja córeczka tańczy, to będzie hit"

Gwiazdy


Gary Barlow to wokalista popularnej grupy Take That, autor tekstów, kompozytor i pianista. Ma na swoim koncie cztery solowe płyty, a po siedmiu latach przerwy wychodzi piąty krążek artysty zatytułowany "Music Played By Humans". O tym, jak powstał album artysta opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Gabi Drzewieckiej. Jak wspomina lata pracy w boysbandzie? Kim jest jego najwierniejsza fanka?

Gary Barlow - kariera solowa i w zespole Take That

Gary Barlow związał się z muzyką w bardzo wczesnym wieku. Miał tylko 11 lat, kiedy pierwszy raz zapłacono mu za występ.

- Zagrałem setki koncertów jako nastolatek (...). Grałem 6-7 razy w tygodniu w zadymionych barach do późnych godzin nocnych. Mieliśmy z moją mamą umowę, że mogę pracować tak często jak chcę, o ile codziennie będę normalnie w szkole - powiedział wokalista.

W 1990 r. menadżer Nigel Martin-Smith zaprosił go do wzięcia udziału w castingu, który miał wyłonić muzyków do brytyjskiego boysbandu i po przesłuchaniu znalazł się w pięcioosobowym składzie tworzącym zespół Take That. Gary był w nim odpowiedzialny nie tylko za wokal, ale również za komponowanie muzyki i pisanie tekstów. Jak przyznał, popularność, jaka spadła na grupę oraz natłok obowiązków trochę mu namieszały w głowie.

- Po latach bycia sławnym, podróżowania po świecie, okrzykach publiczności, byłem zupełnie innym człowiekiem, niż kiedy zaczynałem. Dużo gorszym, mówiąc szczerze - stwierdził muzyk.

Kiedy w 1996 r. zespół Take That zakończył działalność, artysta zajął się własnym rozwojem muzycznym. Porzucił to jednak po wydaniu drugiego krążka, który spotkał się ze słabym zainteresowaniem fanów. W 2005 r. nastąpiła reaktywacja boysbandu, a siedem lat później Gary Barlow powrócił do solowej kariery.

- W ciągu przerwy dużo się nauczyłem, dorosłem i zrozumiałem, że to duża odpowiedzialność, zostałem czymś obdarzony i traktuję to bardzo poważnie. I wiesz co? Nie zostało mi wiele ambicji do zrealizowania, ale chciałbym jeszcze zagrać koncert na żywo w Polsce - powiedział Gabi Drzewieckiej wokalista.

Album "Music Played By Humans"

Po siedmiu latach przerwy wychodzi piąty krążek artysty zatytułowany "Music Played By Humans". Nad płytą pracowało bardzo wiele osób. Poza wspaniałymi muzykami i orkiestrą, Gary Barlow zaprosił do współpracy utalentowanych wokalistów, np. singiel "Elita", który promuje album artysta stworzył z Michaelem Buble.

- To świetny gość. Poza tym prawie całe swoje życie gra z orkiestrą, więc zwróciłem się do niego po poradę. W końcu padł pomysł, żebyśmy nagrali utwór wspólnie. Wysłałem mu taką surową wersję "Elita". Oddzwonił i rzucił: "jest taki chłopak, latynoska gwiazda Sebastian Yatra, spróbujmy go namówić na udział w tym projekcie". Niedługo później rozmawialiśmy we trójkę, śmialiśmy się, że stworzyliśmy swego rodzaju 3-osobowy boysband - powiedział brytyjski wokalista.

W studiu Gabi Drzewiecka powiedział, co działo się na rynku muzycznym w 2020 r.:

>>> Zobacz także:

4Dreamers kończy działalność. "Jest nam smutno, ale jesteśmy też turbo podekscytowani"

Kasia Nosowska w szczerym wywiadzie: "Mogłam już nie żyć"

Oliver Janiak podał szczęśliwą informację: "Witamy na świecie Juniora"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości