Gwiazdy

Gabriela Muskała najlepszą aktorką podczas festiwalu Mastercard Off Camera

Gwiazdy

Aktualizacja:

Wczoraj wieczorem zakończył się festiwal Mastercard Off Camera. Za najlepszą aktorką XII edycji festiwalu uznano Gabrielę Muskałą. Z aktorką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Aktorka i scenarzystka

Gabriela Muskała jest aktorką teatralną i filmową. Obecnie możemy podziwiać aktorkę na ekranach telewizorów – Muskała wciela się w jedną z głównych ról w serialu „Szóstka”.

>>> Zobacz też: Wszystkie tajemnice Gabrieli Muskały.

Jury festiwalu Mastercard Off Camera podczas wczorajszej gali wieńczącej przyznało Gabrieli nagrodę dla najlepszej aktorki, którą Muskała stworzyła w filmie „Fuga”. Jej bohaterka Alicja nie pamięta przeszłości i nie wie kim jest. Co więcej, Muskała jest autorka scenariusza filmu.

To jest kobieta, która straciła pamięć w wyniku fugi dysocjacyjnej. Nie wie kim jest, skąd się wzięła. Musi wrócić do swoich bliskich, których w ogóle nie poznaje. Kiedy napisałam ten scenariusz stwierdziłam, że nie dam nikomu tej roli, bo sama chcę ją zagrać.

-zdradziła aktorka w rozmowie z Marcinem Sawickim.

Muskała dodała również, że kiedy gra daną postać całkowitą się z nią utożsamia.

To chyba o to w tym wszystkim chodzi, by być tą postacią, a nie tylko ją grać.

- dodała.

>>>Zobacz też:Borys Szyc na Festiwal Mastercard OFF Camera. Dla widzów szykuje niespodziankę...

>>>Anna Biedrzycka-Sheppard. Polska kostiumograf gwiazdą w Hollywood. Brad Pitt chce pracować tylko z nią!<<<

>>>Ellen Kuras. Słynna operatorka filmowa ma polskie korzenie!<<<

XII edycja festiwalu

Publiczność z całego świata w ramach filmowej majówki koncentruje się na kinie niezależnym. To odważne treści, które stawiają na fascynujące historie, podejmujące także trudne społeczne i kulturowe problemy.

Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową - sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury.

Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w których najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości trzystu tysięcy złotych.

Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu.

Festiwal organizuje również szereg warsztatów, wykładów, dyskusji, związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania.

Projekcje odbywają się w małych, studyjnych kina, nawiązując do tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, obecnie nieco już zapomnianej.

>>> Zobacz też: Trwa Festiwal Kina Niezależnego. Marcin Sawicki spotkał się z Julią Gniadecką.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości