Freestyle rap na dobry dzień, czyli "rymowany ranek do herbaty szklanek"

Gwiazdy


Rademenez (Radosław Blonkowski) to zielonogórski b-boy i MC, który w 2018 roku pobił rekord Polski w improwizowanym rapie. W Dzień Dobry TVN Rademenez pomógł widzom obudzić się w poniedziałkowy poranek i zdradził, co ciekawego na nich czeka w programie.

Rap to jeden z najważniejszych gatunków muzycznych. Rymowanie w rytm muzyki powstało w Stanach Zjednoczonych w latach 70. ubiegłego wieku. Rap uważany jest za element kultury hip-hopowej. Wywodzi się z muzyki i kultury afrykańskiej.

>>> Zobacz także:

Freestyle rap - co to jest?

Freestyle rap polega na tworzeniu i artykułowaniu rymów w czasie rzeczywistym. Może mieć formę raperskiego monologu, który służy nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktu z publicznością podczas koncertów hip-hopowych. Freestyle rap może też służyć rywalizacji podczas tzw. bitew hip-hopowych.

Pobicie rekordu Polski w improwizowanym rapie

W Polsce przedstawicielem Freestyle rap jest zielonogórski b-boy i MC, Rademenez (Radosław Blonkowski). Artysta uprawia improwizowany rap od 18 lat. W 2018 roku pobił rekord Polski we freestyle rap, rapując nieprzerwanie przez 4 godziny 9 minut 4 sekundy. Teraz chce pobić swój rekord, tym razem zamierza rapować przez 12 godzin. Będzie to próba generalna przed zaatakowaniem rekordu Guinessa, który wynosi w tym przypadku ponad 26 godzin.

Autor: Bernadetta Jeleń