Gwiazdy

Franciszek Pieczka podjął decyzję o zakończeniu kariery. "Czas odpocząć"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
se.pl
Franciszek Pieczka

Franciszek Pieczka zdobył uznanie fanów dzięki licznym rolom filmowym, serialowym i teatralnym. Wybitny aktor jeszcze do niedawna deklarował chęć poszerzenia swojego zawodowego dorobku o kolejne kreacje, jednak ostatecznie postanowił zrezygnować z kariery. W wywiadzie dla "Super Expressu" artysta przyznał, że nigdy więcej nie stanie na scenie.

Franciszek Pieczka kończy karierę

Franciszek Pieczka uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Niekwestionowaną popularność przyniosła mu bez wątpienia rola Gustlika w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies", ale lista osiągnięć artysty na przestrzeni ostatnich kilku dekad zapełniła się wieloma ciekawymi kreacjami. "Quo Vadis", "Wesele", "Chłopi" czy "Potop" to zaledwie część znakomitych produkcji, w których wystąpił.

Polscy aktorzy i aktorki

"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"
"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

W ostatnim czasie 94-latek skupił się na pracy w charakterze lektora, jednak miłośnicy jego talentu z niecierpliwością oczekiwali na jego powrót na scenę. W najnowszym wywiadzie dla "Super Expressu" aktor otwarcie przyznał, że nie zdecyduje się na taki krok.

- W teatrze już nigdy nie zagram, nie planuję żadnych występów, bo nie ma już siły. Mam już 94 lata. Czas odpocząć - wyjaśnił Franciszek Pieczka.

Franciszek Pieczka żegna się ze sceną

Franciszek Pieczka jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze, następnie przeniósł się do Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Kariera aktora nabrała tempa w latach 60. XX wieku, a wszystko to za sprawą takich produkcji, jak "Matka Joanna od aniołów", "Skąpani w ogniu" czy "Czterej pancerni i pies".

Nie ulega wątpliwości, że 94-letni artysta na stałe zapisał się w historii polskiego kina, teatru i telewizji. Teraz pragnie odpocząć i skupić się na życiu rodzinnym, o czym zapewniał w rozmowie z "Super Expressem".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: se.pl

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości