Gwiazdy

Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata. Kiedy pogrzeb?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Franciszek Pieczka

Nie żyje Franciszek Pieczka. Informację o śmierci wybitnego aktora przekazali członkowie jego rodziny. Artysta, który zasłynął z setek ról w polskich i zagranicznych serialach oraz filmach, zmarł w wieku 94 lat. Podano datę pogrzebu.

Franciszek Pieczka nie żyje. Kiedy pogrzeb?

23 września 2022 w godzinach popołudniowych zmarł Franciszek Pieczka. Jak podaje tvn24.pl, śmierć aktora potwierdzili najbliżsi członkowie jego rodziny. 94-letniego artystę pożegnał na Facebooku między innymi prezes Radia Dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz.

- Dziś po południu odszedł od nas jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich Franciszek Pieczka, Kawaler Orderu Orła Białego - poinformował Deszkiewicz.

Pogrzeb wybitnego aktora odbędzie się w czwartek 29 września. Msza święta odprawiona zostanie o godz. 12 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po niej trumna zostanie odprowadzona na cmentarz w Aleksandrowie.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Panie Franciszku, będziemy pamiętać nie tylko Pański wielki kunszt aktorski, ale także wspaniałe serce, empatię i ogromną dobroć - dodał, zwracając się do zmarłego aktora.

Niezapomniane role Franciszka Pieczki

Franciszek Pieczka przyczynił się do ogromnego rozwoju polskiej kinematografii. Nic więc dziwnego, że w 2011 roku został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla kultury narodowej i za osiągnięcia w twórczości artystycznej". Był również kawalerem Orderu Orła Białego nadanego w 2017 roku "w uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej oraz za znaczący wkład w rozwój sztuki teatralnej i filmowej".

Aktor zagrał setkach filmów fabularnych oraz dziesiątkach seriali. Szczególną sławę i uznanie zyskał dzięki rolom w "Ziemi Obiecanej", "Potopie", "Quo vadis" czy w serialu "Czterej pancerni i pies".

Więcej na temat wybitnej filmografii i biografii Franciszka Pieczki przeczytasz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWmedia.pl

Pozostałe wiadomości