Gwiazdy

Kulisy burzliwej kariery Britney Spears. Najnowszy dokument ujawni, jak straciła kontrolę nad swoim życiem

Gwiazdy

Aktualizacja:

Britney Spears bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych na świecie gwiazd muzyki pop. Choć ostatnią płytę wydała 5 lat temu, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Fanów szczególnie ciekawią kulisy jej obecnego, prywatnego życia. Okazuje się, że niedługo będą mogli je poznać, dzięki dokumentowi stworzonemu przez dziennikarzy "New York Times".

Problemy Brtitney Spears

39-letnia wokalistka zdobyła w przeciągu swojej kariery 431 prestiżowych nagród muzycznych (w tym m.in. Grammy, Emmy, MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards, Billboard Music Awards, World Music Awards, a nawet polskiego Fryderyka), a jej majątek szacuje się na około 500 mln dolarów . Problem jednak tkwi w tym, że zarobionych przez siebie pieniędzy nie może wydawać.

Od 2008 roku, kiedy to Britney przeszła poważne załamanie nerwowe, kontrolę nad jej życiem sprawuje ojciec. Jamie Spears decyzją kalifornijskiego sądu został wówczas prawnym opiekunem wokalistki.

- Ona nie może sama wyjść z domu, ona nie może decydować o losie dwójki swoich dzieci, ona nie może decydować o tym, jak wydawać pieniądze - mówił w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Fani stwierdzili, że w postach na Instagramie wokalistka ukrywa wołanie o pomoc. Zainicjowali ruch #FreeBritney, który ma na celu odciąć wokalistkę od ojca i pozwolić jej żyć na własny rachunek. Są przekonani, że jest kontrolowana wbrew swojej woli. Co więcej, choć Britney w 2020 roku starała się o przerwanie kurateli (a przynajmniej o jej zmianę na inną osobę), sąd nie przychylił się do jej wniosku. Podtrzymano ubezwłasnowolnienie gwiazdy i przedłużono okres opieki Jamiego Spearsa nad piosenkarką do lutego 2021 roku.

Dokument "Framing Britney Spears"

W związku z wątpliwościami, co do tego, jak obecnie wygląda życie Britney, dziennikarze prestiżowego "New York Times" postanowili przyjrzeć się sprawie. Stephanie Priess, Jason Stallman i Sam Dolnicki, opierając się na rozmowach z bliskimi wokalistki oraz prawnikami zaangażowanymi w sprawę, nakręcili kontrowersyjny dokument.

Filmowcy zapowiadają w oficjalnym komunikacie, że stworzyli obraz poświęcony "burzliwej karierze Spears, walce z ojcem i ruchowi #FreeBritney". Produkcja o tytule "Framing Britney Spears" to szósta część z serii dokumentów "New York Times". Jej amerykańska premiera przewidziana jest na 5 lutego w stacji telewizyjnej FX Productions oraz na platformie Hulu.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości