Gwiazdy

Fotoreporter legenda – zna go każda gwiazda

Gwiazdy


Dariusz Kowalewski jest fotoreporterem gwiazd. W zawodzie pracuje od ponad 40 lat! Czy zna go każda gwiazda? Z kim współpracuje mu się najlepiej, a które gwiazdy stroją przed obiektywem fochy? Z fotografem spotkała się dziennikarka Dzień dobry TVN Basia Pasek.

Fotoreporter legenda

Dariusz Kowalewski pracuje jako fotoreporter od ponad 40 lat. Jest najstarszym i najbardziej rozpoznawalnym polskim fotoreporterem gwiazd.

Pierwszą gwiazdę, jaką sfotografował i która zrobiła na nim ogromne wrażenie była Hanka Bielicka. Jak wspomina:

Była to prób generalna, któregoś z jej przedstawień. Zrobiłem kilka zdjęć. Ona spojrzała na mnie i puściła oko. Ja jej puściłem raz jedno raz drugie. No i się uśmiechnęła i powiedziała: synek ty zostań później to pogadamy. No i potem było bardzo fajnie. Skończyło się na herbatce u Pani Hani w domu.

Czym różnił się show-biznes 40 lat temu?

Gwiazdy były tajemnicze. Ludzie bardziej się szanowali.

Czy gwiazdy zawsze są chętne do współpracy?

Basia Pasek podejrzała Darka podczas jego pracy ma jednym z eventów. Jak stwierdziła nasza dziennikarka, Kowalewski robiąc zdjęcia gwiazdom, jest jak ryba w wodzie. Czy Darek w czasie pozowania udziela gwiazdom rad?

Tak zawsze. Mówi mi, żebym się prostowała.

- przyznała z uśmiechem Magda Pieczonka.

Jessica Mercedes dodała:

Zawsze pomaga w czasie tego pozowania. Nie jestem w tym najlepsza, wiec zawsze dziwnie wychodzę na tych ściankowych zdjęciach. Zawsze się wstydzę, ale może daję radę.

Julia Wieniawa dodaje, że Darek jako pierwszy robił jej zdjęcia na ściance podczas jej pierwszego eventu. Powiedział mi wtedy jak mam usiąść, żeby nogi wyglądały na dłuższe.

***

"Projekt miłość"

Fotografką, z którą uwielbiają pracować polskie gwiazdy jest także Marta Wojtal, która dla pasji, jaką jest robienie zdjęć, rzuciła pracę księgowej. Marta nie lubi być nazywana fotografem gwiazd, woli określenia fotograf ludzi. Martę podczas jej wernisażu odwiedziła Basia Pasek.

Zobacz też:

Plotki życia gwiazd:

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości