Gwiazdy

Nagrody na Festiwalu w Gdyni rozdane. Kto został wyróżniony? "To jest taki szok"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski
Źródło:
tvn24.pl
Nagrody na Festiwalu w Gdyni rozdane
Nagrody na Festiwalu w Gdyni rozdane Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Zakończył się 47. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. W trakcie gali wręczono statuetki nagrodzonym twórcom. Wśród laureatów nie zabrakło produkcji Warner Bros. Discovery. Złote Lwy powędrowały do Agnieszki Smoczyńskiej za film "The Silent Twins". Z artystami rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni 2022

W trakcie gali 47. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni Złote Lwy otrzymała Agnieszka Smoczyńska za film "The Silent Twin".

- To jest taki szok, że myślę, że kiedy te emocje tak naprawdę opadną, a przyjdą jeszcze kolejne, to będę mogła powiedzieć coś więcej. Teraz ogromnie się cieszę, że ten film się spodobał i również ogromnie się cieszę, że tak zarezonował z publicznością - powiedziała Smoczyńska.

Reżyserka tym razem debiutowała z film anglojęzycznym. W rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN zdradziła, co było dla niej największym wyzwaniem.

- Na początku największym wyzwaniem był język dla mnie i też sposób komunikowania się z aktorkami, również przeniesienia całej Walii do Polski - tłumaczyła.

Piotr Trojan chciał pokazać, że jest wszechstronnym aktorem i to mu się udało. Został wyróżniony w kategorii najlepszy aktor za film "Johnny".

- To jest najtrudniejsze. "25 lat niewinności" i teraz aktor jednej roli, a ja jednak ciężko pracowałem w szkole, grałem wiele lat w teatrze i potrafię bardzo dużo rzeczy zagrać. Dlatego to było dla mnie dużo trudniejsze i dużo ważniejsze żeby to zostało docenione - podkreślił.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2022 - laureaci

W sobotę 17 września na gali zakończenia festiwalu nagrodę za najlepszą rolę w "Kobiecie na dachu" otrzymała Dorota Pomykała, a za kreację w filmie "Johnny" wyróżniono Piotra Trojana.

Za muzykę w "The Silent Twins" wyróżniono Zuzannę Wrońską oraz Marcina Macuka. Michałowi Sobocińskiemu wręczono nagrodę za zdjęcia do produkcji "Filip", a za reżyserię Jackowi Bławutowi za "Orzeł. Ostatni patrol". Jacek Lusiński i Szymon Augustyniak zostali docenieni w kategorii najlepszy scenariusza za film "Śubuk".

TVN Warner Bros. Discovery na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

W trakcie Festiwalu Filmowego w Gdyni pokazano także produkcje i koprodukcje TVN Warner Bros. Discovery, które wkrótce zobaczymy w kinach: "Apokawixa", "Johnny", "Listy do M.5" oraz te, które jeszcze powstają: "Na twoim miejscu", "Niebezpieczni dżentelmeni".

Daniel Jaroszek otrzymał nagrodę publiczności za wyreżyserowanie filmu "Johnny". Natomiast Marta Stalmierska została wyróżniona za aktorski debiut w "Johnnym" i "Apokawixie". Złotym Pazurem w kategorii inne spojrzenie doceniono "Apokawixę" Xawerego Żuławskiego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości