Gwiazdy

Zdobywcy Fryderyków zagrają na jednej scenie. "Chcemy pokazać, w jak dobrej kondycji jest rynek muzyczny"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
 Agata Zjawińska
Zdobywcy Fryderyków wystąpią na jednej scenie
Zdobywcy Fryderyków wystąpią na jednej scenieDzień Dobry TVN
wideo 2/19

Festiwal „Zdobywcy Fryderyków” to nowa i jedyna w swoim rodzaju impreza na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce. W jednym miejscu spotkają się największe nazwiska rodzimej estrady. A to wszystko za sprawą Marcina Bachary, organizatora wydarzenia oraz Łukasza Koczana, zastępcy dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku. O szczegółach opowiedzieli w Dzień Dobry Wakacje.

Festiwal w Szczecinku

Położony w województwie zachodniopomorskim Szczecinek słynie z wielu atrakcji turystycznych. Uwagę turystów przyciąga m.in. Zamek Książąt Pomorskich czy Ogród Różany, który ponoć zainspirował samego Ryszarda Straussa do skomponowania opery "Dafne". O artystycznych tradycjach miasta najlepiej świadczy fakt, że wśród jego mieszkańców znaleźć można zasłużone nazwiska polskiej kultury i sztuki. Tu urodzili się m.in., wokalistka Małgorzata Ostrowska, aktor Jarosław Boberek oraz projektanci mody – Ewa Minge i Bartosz Pilawski. Ze Szczecinka pochodzi również Dorota Dziekiewicz-Pilich - twórczyni statuetki Nagrody Muzycznej Fryderyka.

Niebawem pojawi się kolejny powód, by zawitać do tego miasta o ponad 700-letniej tradycji. Festiwal "Zdobywcy Fryderyków" to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki.

- Nie było to łatwe zadanie, ale Fryderyki to marka sama w sobie, rozdawane corocznie od 28 lat - zaznaczył Marcin Bachara. - Postanowiliśmy razem z Pawłem i miastem zrobić cykliczną imprezę. Pierwsza edycja w tym roku czegoś wielkiego, fajnego i miejmy nadzieję czegoś na długie, długie lata - dodał.

Na miejscu wszystko jest już gotowe.

- Jesteśmy przygotowani, bilety są jeszcze dostępne - zachęcał Łukasz Koczan. - Szczecinek ma taki pomysł na promocję poprzez wspaniałe wydarzenia muzyczne. Pan burmistrz, rada miasta, mówiąc kolokwialnie, czują klimat, jak to robić - podkreślił.

Gwiazdy festiwalu "Zdobywcy Fryderyków"

Pierwsza edycja festiwalu to: 2 dni fantastycznej rozrywki, 9 wyjątkowych gwiazd i ponad  12 godzin muzyki. Impreza odbywa się na szczecineckim Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej, mogącym pomieścić 20 000 widzów. 

- Mamy plejadę polskich gwiazd, chcemy pokazać, w jak dobrej kondycji jest rynek muzyczny - powiedział z dumą Marcin Bachara. - Chcemy też pokazać gwiazdy z różnych formatów muzycznych - wyjaśnił.

Na festiwalowej scenie pojawią takie gwiazdy jak: Katarzyna Nosowska, Ralph Kaminski, Vito Bambino, Agnieszka Chylińska, Mrozu, Mery Spolsky, Malik Montana, Smolasty oraz Tymek.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronach kupbilecik.pl oraz ebilet.pl. Wejściówki można kupić już od 70 złotych. Wydarzenie jest objęte patronatem telewizji TVN.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter:  Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości