Gwiazdy

Wielkie święto kina niezależnego w Krakowie. Przed nami festiwal filmowy Mastercard OFF CAMERA

Gwiazdy

Przed nami już 14. edycja festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA. Od 3 do 12 września w Krakowie i na Player.pl będzie można oglądać festiwalowe produkcje z całego świata. To nie lada gratka dla wszystkich fanów kina. O szczegółach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Alicja Myśliwiec, dziennikarka i rzeczniczka wydarzenia, a także Andrzej Chyra, aktor i reżyser.

Festiwal filmowy Mastercard OFF CAMERA

Podczas festiwalu zobaczymy wiele filmów polskich i zagranicznych. Odbędzie się m.in. premierowy pokaz specjalny filmu "Parkiet" z Andrzejem Chyrą i Agatą Kuleszą w rolach głównych.

- To film, który został skończony w zeszłym roku, ale przez pandemię gdzieś się zagubił we wszechświecie. (...) Mówi o tym, że dawny tancerz tanga spotyka dwie partnerki po latach i wchodzą w przedziwny taniec przeszłości z teraźniejszością - oczekiwań, spotkań, miłości. Kręciliśmy go w Rumunii, spędziliśmy piękne dwa miesiące - powiedział Andrzej Chyra.

14. edycja festiwalu Mastercard OFF CAMERA wystartuje 3 września. - Na początek będzie wariacja na temat tradycji kina, trochę pobawimy się kinem niemym. Będzie oczywiście czerwony dywan, pierwsze spotkania, pierwsze zapowiedzi tego, co nas czeka, a czeka nas prawdziwa filmowa uczta. Przed nami wielkie święto kina niezależnego - powiedziała Alicja Myśliwiec, rzeczniczka.

Podczas 10 dni wydarzenia widzowie zobaczą m.in. kilkaset filmów z całego świata, a także odbędzie się Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym zawalczy dziesięć fabuł.

Seriale na festiwalu filmowym OFF CAMERA

W tym roku na festiwalu pojawi się również sekcja SerialCon 2021, która będzie efektem połączenia sił i potencjałów serwisu Player.pl i SerialConu.

- Na Mastercard OFF CAMERA udowodnimy, że kino jest i ma się bardzo dobrze, ale będziemy mówić również o serialach. Jako pierwszy festiwal zajęliśmy się serialami na poważnie i poważnie je traktujemy, dlatego mówimy o nich "kino w odcinkach". Wśród atrakcji festiwalowych m.in. premiera drugiego odcinka "Skazanej" z Agatą Kuleszą w roli głównej. Serial zobaczymy na wielkim, kinowym ekranie - podkreśliła Alicja Myśliwiec.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości