Gwiazdy

Maja Bohosiewicz o niezręcznych pytaniach o ciążę. " Komentowanie kształtów, sugerowanie chorób, ciąż jest nieuprzejme"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Bartosz Krupa/East News

Maja Bohosiewicz nie kryje oburzenia niedyskretnymi pytaniami. Aktorka wyjaśnia, dlaczego nie należy dopytywać o intymne szczegóły dotyczące zdrowia lub wyglądu. Przyznaje również, że niektóre z tych powodów dotyczą jej osobiście.

Maja Bohosiewicz o pytaniach o ciążę

Maja Bohosiewicz zdobyła sympatię internautów dzięki otwartemu podejściu do wielu kwestii. Okazuje się jednak, istnieją dla niej tematy tabu, których nie powinno się poruszać, nawet w gronie najbliższych. Jednym z nich bez wątpienia jest domniemana ciąża. Aktorka wyraziła zdecydowany sprzeciw komentarzom sugerującym, że kobieta oczekuje dziecka.

- Pomyślałam, żeby napisać o tym dlaczego pisanie do kogokolwiek, że wygląda, jakby był w ciąży jest niedobre. Niektóre z tych powodów dotyczą mnie, inne nie - ale nie ma to znaczenia. Nie powinno się tak nigdy pisać ponieważ jeżeli trafiliśmy i koleżanka, nie koleżanka, siostra znajoma bądź też nieznajoma jest w ciąży to pewnie nie chce nam o tym jeszcze powiedzieć - zaznaczyła aktorka. - Może ciąża jest za młoda, może miała różne traumatyczne przeżycia wcześniej? Nikt nie powinien przymuszać nas swoimi słowami do zdradzania mu intymnych rzeczy z naszego życia - dywagowała.

Dlaczego nie należy pytać o ciążę

Pytania o ciążę są nie tylko niedyskretne, ale też mogą sprawić drugiej kobiecie przykrość.

- Jeżeli osoba nie jest w ciąży zwyczajnie sugerujemy, że przytyła. Co zawsze jest w jakiś sposób nieprzyjemne. Być może zmaga się z chorobą - tym sposobem znowu przymuszany do kłamania bądź opowiadania o intymnych rzeczach ze swojego życia - wyjaśniła Maja Bohosiewicz. - Być może zwyczajnie przytyła - każdego prawo schudnąć, każdego prawo przytyć. Niczyje prawo komentować na głos - ostro zawyrokowała.

Zdaniem aktorki, zbytnia dociekliwość może spowodować niepotrzebny ból

- Być może osoba stara się o dziecko i takie zdanie sprawi jej przykrość. Żeby to zrozumieć wystarczy minimum empatii - nie trzeba chyba tłumaczyć - napisała Maja. - Ludzie dalej pozwalają sobie komentować wygląd innych osób, który może być wynikiem różnych czynników na które ktoś ma, bądź nie ma wpływu. Co w sumie nie ma znaczenia, ale każdy ma prawo wyglądać tak jak wygląda - podkreśliła.

Gwiazda uważa, że wszystkie pytania dotyczące wyglądu są niezwykle niestosowne.

- Każdy ma prawo wyglądać tak jak wygląda. Komentowanie cudzych piersi „małe, brak, sztuczne, duże, dojce”, komentowanie kształtów, sugerowanie chorób, ciąż, doszukiwanie się operacji- również jest bardzo nieuprzejme i moim zdaniem dość intymne - wyznała. - Póki ktoś nie przychodzi i mówi wam: hej, chce ci opowiedzieć moją historie, nie mamy prawa oczekiwać że będziemy poinformowani o wszystkich rzeczach z życia innych osób , zarówno tych które znamy osobiście, jak i tych które znamy z internetu - podsumowała.

Zobacz wideo: Co się dzieje z Britney Spears?

Zobacz też:

Natalia Kukulska pod włos. Rozmowa o muzyce i wizerunku

Justin Timberlake wspiera Britney Spears. "Kobieta nie powinna mieć zakazu decydowania o własnym ciele"

Kasia Kowalska świętuje urodziny syna. Ignacy jest już nastolatkiem

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości