Gwiazdy

Charlie Watts - rockandrollowiec w garniturze. "Kocham Cię. Zawsze Cię kochałem piękny człowieku"

Gwiazdy

x-news

Charlie Watts to prawdziwa legenda. Szeregi zespołu "The Rolling Stones" zasilił w 1963 roku i był jego najstarszym aktywnym członkiem. Perkusista zmarł we wtorek, 24 sierpnia w wieku 80 lat.

Charlie Watts - legendarny perkusista

Zaczynał w branży reklamowej, ale jak mówił zawsze był bębniarzem. Stał się jednym z największych perkusistów wszechczasów. Był przede wszystkim legendą grupy "The Rolling Stones" i jednocześnie najstarszym aktywnym Stonsem.

W przeciwieństwie do kolegów z zespołu unikał rock'n'rollowego stylu życia, był spokojny i cichy. Uwielbiał garnitury i miał ich w swojej kolekcji ponad 200. Kolekcjonował także klasyczne samochody, choć nigdy nie zrobił prawa jazdy. Projektował okładki płyt zespołu, a także scenografie do niektórych koncertów.

Pasjonował się też rasowymi końmi. Wielokrotnie przyjeżdżał do Janowa Podlaskiego na licytacje.

- Przyjeżdżam tu ze względu na żonę. To ona jest fanką koni. Jest miło i cudownie, kocham tu przyjeżdżać - mówił w jednym z wywiadów.

Perkusista zmarł 24 sierpnia w wieku 80 lat.

Charlie Watts nie żyje

Dla wszystkich fanów zespołu to ogromna strata. Wyrazy współczucia płyną z całego świata.

- Charlie był skałą i fantastycznym perkusistą. Silny i mocny jak skała. Kocham Cię Charlie. Zawsze Cię kochałem piękny człowieku - powiedział Paul McCartney.

Był perkusistą, który nie robił wielkiego show, miał czteroelementowy zestaw. Obracał się w klimatach swingowych i często przemycał taneczny rytm. Prawdopodobnie to dlatego ich muzyka była tak żywa i tak łatwo wpadała w ucho.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Szymon Brózda

Pozostałe wiadomości