Gwiazdy

Ewa Minge: "Zmartwychwstałam". Nowa pasja pomogła projektantce przetrwać pandemię

Gwiazdy

Aktualizacja:

Ewa Minge o swojej nowej pasji mówi: "arteterapia". Przyznaje, że trudno byłoby jej inaczej przetrwać czas pandemii i stres związany z prowadzeniem modowego biznesu, którym zajmuje się na co dzień. Projektantka spokoju szuka więc w malarstwie - a swoje obrazy przekuwa następnie w rzeźby. Czyżby jej twórczość niedługo będziemy mogli podziwiać nie na wybiegu, lecz w galerii sztuki?

Ewa Minge malarką i rzeźbiarką

Projektantkę spotykamy w jej pracowni, wypełnionej różnorodnym obrazami. Każdy jest w nieco innym stylu.

Nie potrafię malować zawsze w tym samym stylu. To mi się nudzi. Przeskakuję, jak w modzie - z haute couture do prêt-à-porter

- przyznaje nasza rozmówczyni.

Jak wspomina, malowała od dziecka. To ją uspokajało i pomagało się skupić.

Nowej pasji nie traktuje jako alternatywnej formy zarobku. Maluje dla siebie i traktuje to jako terapię. Okazuje się jednak, że malarski talent projektantki przykuł uwagę wielu najlepszych galerii sztuki. Być może już niedługo będziemy mogli podziwiać w jednej z nich dzieła Ewy Minge - i to nie tylko obrazy, ale też rzeźby.

Jesteście pierwszymi, którzy zobaczą, jak powstają moje rzeźby

- zdradza artystka, zapraszając nas do swojego warsztatu. Nasza redakcja miała wyjątkową okazję, by zobaczyć kulisy powstawania tych wyjątkowych dzieł sztuki - odkryj je w reportażu Sandry Hajduk.

Ewa Minge odkryła spokój w sztuce

Projektantka ucieka w sztukę, by zachować równowagę i spokój. - Dla mnie to terapia przez sztukę, która pozwoliła mi przetrwać, uśmiechać się i wprowadzać zmiany w moje życie - zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne- wyznaje.

Artystka zgodziła się udzielić nam bardzo prywatnego wywiadu o tym, jak pandemia wpłynęła na nią i na jej twórczość. Przyznaje, że o dcięcie się od show-biznesu zbudowało nową Ewę Minge . Doświadcza innych emocji, którym dawny blichtr jest odległy i niepotrzebny. Jej zdaniem pandemia wiele zweryfikowała, przewartościowała:

Ja zmartwychwstałam

- mówi. O tym, jakie zmiany zadziały się w jej życiu i dlaczego sztuka stała się dla projektantki tak ważna, dowiesz się z naszego reportażu wideo.

Zobacz też:

Yazemeenah Rossi. 65-letnia modelka, która zachwyca urodą. "Mój wygląd wynika z tego jak sama o sobie myślę"

Kochają swoje srebrne włosy. "Miałam 16 lat, gdy zauważyłam u siebie pierwszy siwy kosmyk"

Radosław Majdan o wyzwaniach, jakie miał po poznaniu żony. Małgorzata: "Dopiero po latach uświadamiam sobie, co postawiłam przed nim"

Autor: Ola Lipecka

Reporter: Sandra Hajduk

Pozostałe wiadomości