Gwiazdy

„Uwięzieni w metrażu” – nowe słuchowisko prosto z szafy Ewy Gawryluk i Waldemara Błaszczyka

Gwiazdy

Długotrwały pobyt w domowej izolacji wyzwolił w wielu z nas gigantyczne pokłady kreatywności. Dowodzi tego przykład Ewy Gawryluk i Waldemara Błaszczyka, którzy swój nowy projekt realizują w… szafie. „Uwięzieni w metrażu” to tytuł nowego słuchowiska aktorskiej pary, dzięki któremu czas spędzony w kwarantannie płynie o wiele szybciej

„Uwięzieni w metrażu”

Sposobów na przetrwanie kwarantanny jest wiele. Niektórzy czytają książki, uczą się gotować lub ćwiczą jogą, a inni, jak np. Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk, podczas pandemii chowają się w szafie.

Jak nam się wydaje, czy Państwu, że w mieszkaniu jest ciasno, nie można wyjść, to należy wejść do szafy na 2 godzinki. Po wyjściu każde mieszkanie wydaje się ogromne

– powiedział Waldemar Błaszczyk.

Ta niecodzienna kryjówka pełni rolę studia nagraniowego, w którym powstaje słuchowisko pt. „Uwięzieni w metrażu”. Jego pomysłodawcą jest przyjaciel pary, Michał Drelich, który jest odpowiedzialny za największe triathlony w Polsce, a autorem scenariusza jest Tomasz Jachimek. W tworzeniu słuchowiska wzięła udział również córka pary, 20-letnia Marysia, której przypadła rola montażystki.

Musieliśmy wejść do bardzo malutkiego pomieszczenia, które trzeba było odpowiednio wygłuszyć, żeby nie było pogłosów i weszliśmy do takiej garderóbki malutkiej

– wyjaśniła Ewa Gawryluk.

Mimo że słuchowisko powstało z myślą o sportowcach, którzy z powodu koronawirusa nie mogą realizować swoich pasji, projekt z pewnością przypadnie do gustu również tym, którzy ze sportem mają o wiele mniej wspólnego.

Słuchowisko z szafy

Nagranie każdego odcinka trwa przeważnie kilkadziesiąt minut. Zarówno Ewa, jak i Waldemar pełnią rolę reżyserów, przez co ich pracy towarzyszą liczne ożywione dyskusje.

Tutaj dochodzi do różnego rodzaju konfliktów, bo każdy z nas inaczej słyszy i widzi to inaczej

– zauważyła Gawryluk.

W odpowiedzi na pytanie o to, czemu zdecydowali się na słuchowisko, Waldemar powiedział, że chcieli wrócić do czasów, kiedy pracowali w Teatrze Polskiego Radia i ich głównym narzędziem pracy był głos. Dzięki „Uwięzionym w metrażu” mają szansę przypomnieć sobie dawno zapomnienie umiejętności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co brytyjskie gwiazdy robią w czasie izolacji? Relacja prosto z Londynu

Klaudia Halejcio kreatywnie szaleje w sieci. Co łączy ją z tajemniczym mężczyzną z jej filmików? "Bardzo się lubimy"

Dawid Podsiadło zbiera na walkę z koronawirusem i dołącza do Hot16Challenge2

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości