Gwiazdy

Ewa Chodakowska z ważnym apelem: "Nie wiesz wszystkiego o osobie, z którą chciałbyś się zamienić miejscami"

Gwiazdy

Ewa Chodakowska w Dzień Dobry TVN

Ewa Chodakowska jest jedną z najbardziej znanych polskich trenerek. Uczy nie tylko, jak ćwiczyć, ale też jak pokochać swoje ciało. Ostatnio poruszyła jeden z drażliwszych tematów - wzajemne porównywanie się kobiet. Co na jego temat sądzi trenerka?

Ewa Chodakowska o porównywaniu się kobiet

Trenerka przez lata zdołała zbudować niemal dwumilionową społeczność na swoim Instagramie. Z obserwującymi dzieli się różnymi radami na temat zdrowego stylu życia. Często powracającym wątkiem jest samoakceptacja i pokochanie swojego ciała - coś, co wielu określa dzisiaj mianem "ciałopozytywności".

W jednym z ostatnich postów Ewa Chodakowska zwróciła uwagę na wzajemne porównywanie się kobiet. Jak zauważyła:

Porównania kradną cała zabawę... zabierają dobrą energię... ba! mogą być nawet toksyczne...

Zwracając się bezpośrednio do każdej z obserwujących ją osób, trenerka przypomniała, że nigdy nie wiemy w pełni wszystkiego o drugiej osobie. Nie mamy pojęcia, co kryje się "pod powierzchnią":

Nie wiesz wszystkiego o osobie, z którą chciałbyś się zamienić miejscami.. którą może podziwiasz.. może wzdychasz do jej życia.. do której się porównujesz.. a może z którą konkurujesz?

- zapytała odbiorców, przypominając też, że media społecznościowe nigdy nie zdradzają całej prawdy:

Social media dostarczają Ci tylko kawałków informacji, wyrywków z życia... same najlepsze momenty.. i masę reżyserki.. na podstawie czego, TY tworzysz nierealny obraz drugiej osoby..

Co radzi Ewa Chodakowska?

Jak sama zaznacza, sprawczość leży po stronie każdej osoby. To od niej i jej podejścia zależy, jak będzie czuła się we własnym ciele. Zdaniem Ewy Chodakowskiej wzajemne porównywanie się jest - mówiąc wprost - bezsensowne . Co zatem doradza trenerka?

Czerp inspiracje, ale bez poczucia winy.. bez poczucia porażki.. bez poczucia złości ... zazdrości.. czy nienawiści.. Nie chciej być nikim innym, jak sobą!! Jesteś inna, niepowtarzalna i wyjątkowa! I to jest Twoja siła ♥️ Doceń to, co masz! Bądź wdzięczna ??

Jej słowa spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem instagramowej społeczności:

  • Jak zawsze w punkt ❤️
  • Tak ❤️ instagram to miejsce przede wszystkim do inspirowania się ? a nie do porównywania się do innych ?
  • Ważne słowa ..jak zawsze w punkt ..jak zawsze wypowiedziane kiedy są potrzebne ..dzięki Ewa ❤️ doceniamy to co mamy i kim jesteśmy .❤️

Trudno nie zgodzić się ze sportsmanką. Każdy z nas jest wyjątkowy - i każdy ma swoją historię. Świadomość tego, niczym mantra, powinna nam towarzyszyć każdego dnia.

Zobacz wideo: Gramy z WOŚP - Ewa Chodakowska

Zobacz też:

Nie potrzebujesz siłowni, żeby zrobić formę na lato. Te ćwiczenia zrobisz w domu

6 piosenek, które skutecznie poprawią twój humor. Zacznij nowy tydzień z pozytywną energią i uśmiechem na twarzy

Tani i prosty przepis na szczęście. Na czym polega norweski "friluftsliv"?

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości