Gwiazdy

"Zostałam aktorką, choć jestem nieśmiała!" Wywiad z Evą Green

Gwiazdy

Aktualizacja:

Eva Green w filmie "Dumbo" Tima Burtona wciela się w rolę akrobatki Colette Marchant. Co mówi o współpracy z Burtonem? Jak wspomina grę na planie?

Zobacz też: 

Na co do kina? "Manu. Bądź sobą", "Shazam", "Jutro albo pojutrze"

Film "Dumbo" już w kinach! W skrócie, film opowiada o byłym żołnierzu Holcie, który zostaje opiekunem cyrkowego słonia. Z biegiem czasu jego dzieci odkrywają niesamowite zdolności Dumbo... W filmie w rolę akrobatki Colette Marchant wciela się Eva Green, z którą wywiad przeprowadziła Anna Wendzikowska.

Kim jest Eva Green?

Eva Green urodziła się 6 lipca 1980 r. Jest córką aktorki Marlène Jobert i dentysty ze Szwecji - Waltera Greena. Eva jako dziecko była bardzo nieśmiała - chciała przełamać swoje opory, dlatego też na przekór wszystkiemu i wszystkim, została aktorką.

Jestem bardzo nieśmiała. Kiedyś to było jak niepełnosprawność. W szkole, kiedy byłam wywoływana do tablicy, pociłam się, czerwieniłam, nie mogłam powiedzieć złowa. Rodzajem terapii była na dla mnie szkoła teatralna. Musiałam się zmierzyć z lękami, stanąć na scenie, grać i w ten sposób oswajać swoje demony. To mnie wyzwoliło - powiedziała Eva Green w rozmowie z Anną Wendzikowską.

Zobacz też: Jak radzić sobie z poczuciem winy?

Eva Green znana jest najlepiej z kontrowersyjnego filmu "Marzyciele" Bernardo Bertolucciego. Po tej roli Eva zagrała m.in w "Arsene Lupin" i w "Królestwie Niebieskim".

Więcej: 

"Zagrałam dziewczynę zgwałconą w Indiach" Polska gwiazda Bollywood o swojej ostatniej roli

W 2006 roku Eva Green została dziewczyną Bonda w filmie "Casino Royale". Potem zagrała u boku Nicole Kidman w "Złotym Kompasie" i z Ryanem Phillippe w filmie "Franklyn".

Film "Dumbo" Tima Burtona

Minęło już 78 lat od premiery oryginalnego Dumbo w amerykańskich kinach. Był on zaledwie czwartym animowanym filmem Disneya. Prawie osiem dekad później widzowie mają okazję obejrzeć nową wersję tej historii w reżyserii Tima Burtona, niemal legendarnego już twórcy.

Były żołnierz Holt zostaje opiekunem cyrkowego słonia. Z biegiem czasu jego dzieci odkrywają niesamowite zdolności Dumbo.

Colin Farrell przyznał, że dzięki aktorstwu wciąż może funkcjonować w świecie wyobraźni. Jego zdaniem ten film jest szansą dla dorosłych, by wrócić do pięknych, dziecięcych cech charakteru, miedzy innymi dziecięcej radości, zabawy czy bujnej i pięknej wyobraźni. 

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości