Gwiazdy

Erika Karkuszewska o tym, jak dostała główną rolę w bollywoodzkim filmie: "Trzeba pojechać na casting na Dolny Mokotów"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Polska aktorka Erika Karkuszewska jest znana światowej widowni jako Erika Kaar. Należy do tej samej agencji aktorskiej co Kate Winslet czy Ewan McGregor. O swojej drodze od Bollywoodu po wzgórza Hollywood opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

Erika Karkuszewska, czyli Erika Kaar

32-letnia Erika Karkuszewska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej i Akademii Teatralnej w Warszawie. Choć jest dumna z ukończenia studiów ekonomicznych, swoją przyszłość postanowiła związać z aktorstwem. W 2014 roku zadebiutowała na ekranach w brytyjskiej produkcji "The Passing Bells".

- To był mój debiut. Pierwsza praca, jaką dostałam. Tam grałam partnerkę głównego bohatera, więc byłam we wszystkich odcinkach i ta postać była dosyć mocno zaznaczona w serialu – wspominała aktorka w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Ta rola była przepustką do jej kariery. Zwróciła na nią uwagę brytyjska agencja, do której należy m.in. Kate Winslet czy Ewan McGregor. - Udało mi się podpisać kontrakt z United Agents od samego początku, czyli od brytyjskiego serialu "The Passing Bells" i jestem z tego bardzo dumna – zadeklarowała.

Od Bollywood po wzgórza Hollywood

Erika Kaar w Hollywood wystąpiła w serialach takich "American Gods" , gdzie grała boginię rosyjską czy "Whiskey Cavalier" , wcielając się w córkę mafiozy. Co więcej, zagrała również główną postać w języku hindi w bollywodzkim hicie "Shivaay" . Jak się dostać do takiej produkcji?

- Zadziwiająco. Trzeba pojechać na Dolny Mokotów na casting. Tam są producenci z Bollywood. Gra się sceny i w moim przypadku się akurat wygrywa – zażartowała aktorka i dodała, że jej mąż również zagrał tam epizodyczną rolę.

Obecnie Erika mieszka na warszawskiej Ochocie. Jak sama przyznała – to miejsce, gdzie się bardzo dobrze czuje. Widzowie TVN-u mogą podziwiać aktorkę w serialu "Żywioły Saszy-Ogień".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Dominika Kasińska z "Down the Road" pracuje w szkole. "Rozumiem dzieci. Prowadzę też zajęcia dla nich"

Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wspomina przeprowadzkę żony. Agnieszka: "Byłeś dosłownie przerażony"

Izabela Janachowska mierzy się z hejtem na swój temat: "Widać, że to pisze ktoś, kto jest totalnym frustratem"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości