Gwiazdy

Enej świętuje 10-lecie. "Mamy to podskórnie zakorzenione - rytmy, stylistykę i sposób grania"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Enej od 10 lat czaruje słuchaczy energicznymi przebojami. Z okazji okrągłej rocznicy grupa postanowiła wydać nowy krążek "Idealny sen", na którym znajdą się największe hity, a także premierowe utwory. Na naszej scenie zespół przypomniał hit "Radio Hello" oraz zaprezentował nowości.

Enej – początki i kariera zespołu

Zespół Enej powstał w 2002 roku w Olsztynie. Pierwsze próby muzycy organizowali w warmińskiej stodole. Z czasem grupa zdobywała coraz większą rzeszę fanów, a na koncertach przybywało ludzi. Ważnymi wydarzeniami były również występy zagraniczne. Artyści dwa razy zagrali w USA, w Nowym Jorku oraz Chicago. Inspirującym dniem był także Woodstock, gdzie Enej stanął na scenie przez prawie 100 tysięczną publiką.

W tym roku mija dokładnie 10 lat, odkąd muzycy rozpoczęli swoją działalność. Z tej okazji postanowili wydać płytę. 7 maja światło dzienne ujrzy album "Idealny sen". Krążek to podsumowanie dotychczasowej działalności zespołu, a także nowości. Jak przyznali twórcy, czujne ucho każdego wiernego fana z pewnością usłyszy znane melodie, ale w nieco innym aranżu.

- Dzisiaj mija 10 lat, odkąd przebój "Radio Hello" pojawił się w dużych rozgłośniach radiowych. Zespół istniał wcześniej, ale musiał chwilę wyczekać i dojrzeć - wspominał puzonista Jakub Czaplay Czaplejewicz.

Wokalista grupy dodał, że - mimo upływu lat - członkowie zespołu nie kłócą się, lecz docierają, poznają i przyjaźnią. Sprzeczki są oczywiście naturalne, jednak emocje szybko zostają rozładowane.

Przez lata musieliśmy się dotrzeć, były naturalne sprzeczki, ale emocje rozładowujemy w busie, grając w FIFĘ. Wchodzimy na scenę i zawsze potrafimy się dogadać

- zapewniał Piotr Sołoducha.

Na naszej scenie zespół Enej wykonał piosenkę "Radio Hello". Zobaczcie ten wykon.

Enej - tworzenie po ukraińsku

Enej znany jest nie tylko z polskich, ale i ukraińskich utworów. Piotr Sołoducha przyznał, że zamiłowanie do tej kultury narodziło się naturalnie ze względu na pochodzenie członków grupy.

- Ja, mój brat Paweł i basista Mynio mamy korzenie ukraińskie. Mirek urodził się we Lwowie. To nasze zamiłowanie do kultury nie jest czymś, co znaleźliśmy w Internecie, to wyszło naturalnie. Nazwa również wywodzi się z literatury ukraińskiej. Wydaje mi się, że mamy to podskórnie zakorzenione, te rytmy, stylistykę i sposób grania – tłumaczył wokalista. Wszyscy muzycy na co dzień mieszkają w Olsztynie. Tam się spotykają, tworzą i komponują.

7 maja pojawiła się nowa płyta grupy. Co dla fanów przygotowali artyści?

- Podsumowujemy nasze 10 lat, wszystkie nasze hity i przeboje nagraliśmy w nowych aranżacjach. Nasz najnowszy singiel "Samoloty", jest również piosenka w języku ukraińskim. Ktoś, kto zna zespół Enej, będzie mógł pośpiewać stare piosenki i mam nadzieję pozytywnie zaskoczyć nowymi - podsumował muzyk.

Na scenie Dzień Dobry TVN artyści przedstawili także nową piosenkę "Samoloty".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Czego nie wiemy o Jerzym Pilchu? "Alkohol, muzyka, kobiety. To była głośna samotność"

Filmy na majówkę z muzyką w roli głównej. Poleca Anna Wendzikowska

Muzyka, sport i optymizm, czyli pasje Maryli Rodowicz. "Uśmiecham się i do przodu!"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości