Gwiazdy

Elton John i Ed Sheeran pracują nad wspólnym przebojem. Jeden z artystów nie potrafił dochować tajemnicy?

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
mirror.co.uk; nme.com
mat. prasowe Universal MusicElton John

Ed Sheeran i Elton John zdecydowali się nagrać świąteczną piosenkę, na którą z niecierpliwością czekają fani z całego świata. Okazuje się jednak, że informacja o współpracy artystów została ujawniona zbyt wcześnie. Trzydziestoletni wokalista poinformował o wyjątkowych planach holenderską rozgłośnię radiową. Nie spodobało się to jego starszemu koledze.

Elton John i Ed Sheeran nagrali świąteczny singiel

Świąteczne piosenki w wyjątkowy sposób podkreślają szczególną atmosferę Bożego Narodzenia. Doskonale wiedzą o tym Elton John i Ed Sheeran, którzy w tym roku postanowili zaskoczyć swoich fanów wspólnie nagranym kawałkiem. Nowy utwór ma szansę przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym słuchaczom, wyjątkowa współpraca już teraz budzi niesamowite emocje wśród wielbicieli twórczości brytyjskich artystów.

Propozycja nagrania singla padła ze strony Eltona Johna w grudniu 2020 roku, kiedy składał młodszemu koledze bożonarodzeniowe życzenia. Artysta wspomniał wtedy o tym, że stworzony przez niego przebój "Step Into Christmas" zajmuje wysoką pozycję na listach przebojów. W ten sposób zachęcił Eda Sheerana do nagrania świątecznego duetu.  

Ed Sheeran nie dochował tajemnicy?

W wywiadzie dla holenderskiej rozgłośni radiowej NPO Radio 2 Ed Sheeran zdradził, że piosenka będzie miała swoją premierę w grudniu 2021 r. Rozmowa miała miejsce na początku października. Okazuje się, że Elton John nie był zachwycony takim przebiegiem zdarzeń.

Zobowiązałem się do zachowania tajemnicy, a potem Sheeran poszedł z tym do Holandii! Jeszcze nie skończyliśmy, jest jeszcze sporo pracy do wykonania

- zauważył 74-letni artysta w rozmowie z brytyjskim magazynem muzycznym "New Musical Express". Zasugerował tym samym, że w jego ocenie utwór powinien zaskoczyć fanów tuż przed świętami. W szczerym wywiadzie Elton John wspomniał też o swojej nowej płycie, która miała swoją oficjalną premierę 22 października 2021 roku.

"The Lockdown Sessions" - nowa płyta Eltona Johna

W marcu 2020 roku pandemiczny lockdown zmusił Eltona Johna do odwołania ważnej trasy koncertowej i właśnie dzięki temu wokalista zdecydował się zrealizować wyjątkowy projekt, angażujący do współpracy wielu uznanych artystów. Album "The Lockdown Sessions" to efekt wspólnych działań takich sław jak Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years czy Young Thug.

Zapowiedzią nowej płyty był utwór, który Elton John nagrał z pomocą Dua Lipy. Kawałek "Cold Heart" natychmiast spotkał się z dużym uznaniem fanów. Pozostałe utwory z krążka "The Lockdown Sessions" mają szansę powtórzyć ten sukces.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Elton John zapowiada nowy album z udziałem Nicki Minaj, Stevie Wondera, Lil Nas X

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: mirror.co.uk; nme.com

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe Universal Music

Pozostałe wiadomości