Gwiazdy

Domowe festiwale. Gdzie wystąpią Mariah Carey i Billie Eilish?

Gwiazdy

Aktualizacja:
billie.jpg

Kilku topowych artystów, koncerty z domowego zacisza i szczytny cel. W najbliższą niedzielę i poniedziałek odbędą się dwa festiwale muzyczne, transmitowane prosto z mieszkań największych światowych gwiazd. Kogo będziemy mogli usłyszeć?

Wiosenno-letni sezon festiwali muzycznych właśnie by się rozpoczynał. Niestety, przez pandemię koronawirusa część wydarzeń została odwołana albo przeniesiona. Jednak i na to jest rada. Artyści proponują rozwiązanie - koncerty z domu. Dwa „domowe festiwale” czekają nas już na kilka dni.

"Living room concert for America"

Elthona Johna nikomu nie trzeba przedstawiać. Z powodu pandemii muzyk postanowił zorganizować internetowy koncert, podczas którego zbierane będą fundusze na walkę z koronawirusem. Piosenkarz postanowił, że to nie będzie zwykły występ, tylko festiwal z rozmachem. Do współpracy zaprosił największe nazwiska sceny muzycznej. Podczas wielkiego show wystąpią (każdy ze swojego domu): Billie Eilish, Alicia Keys, Mariah Carey, Backstreet Boys i Tim McGraw. Koncert poprowadzi sam Sir Elthon John. To wszystko zobaczycie już w najbliższą niedzielę, 29 marca, na kanale Fox, stacjach radiowych iHeartMedia, a także w aplikacji IHeartRadio.

HomeFest – domowy festiwal muzyczny

Dzień później, w poniedziałek 30 marca, a właściwie w nocy z poniedziałku na wtorek naszego czasu odbędzie się drugi festiwal, także na zasadach kwarantanny. Tym razem ze swojego garażu poprowadzi go James Corden, brytyjski aktor i komik, gospodarz programu „The Late Late Show”. Podczas "HomeFest" wystąpią m.in. John Legend, Dua Lipa, Billie Eilish i Andrea Bocelli, a także bijąca rekordy popularności, koreańska grupa BTS. Nie wszystkie nazwiska zostały jeszcze ogłoszone. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na Centra Kontroli i Prewencji Chorób, a także na „Feed the Children” – fundację walczącą z głodem.

Nagrywanie z garażu Jamesa będzie dalekie od ideału, ale ponad wszystko mamy nadzieję, że ten festiwal pomoże komuś, gdzieś, kto potrzebuje trochę radości w tym czasie

- zapowiedzieli organizatorzy koncertu.

HomeFest transmitować będzie amerykańska telewizja CBS – rozpocznie się o 3 nad ranem „naszego czasu” we wtorek 1 kwietnia.

Festiwal muzyczny w Twoim domu

Także w Polsce organizowane są koncerty, transmitowane prosto z mieszkań artystów. "Domowy festiwal" trwa od 26 do 29 marca.

Ty na festiwal nie pójdziesz, ale festiwal przyjdzie do Ciebie

- piszą organizatorzy.

W najbliższych dniach wystąpią między innymi BOVSKA, Sanah, Kasia Sawczuk, Marcin Januszkiewicz, Alicja Szemplińska i wielu, wielu innych. Start już o 17:00!

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj!

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości