Gwiazdy

Znana aktorka nie jest już kobietą. Jak zareagowali internauci?

Gwiazdy

Elliot Page, znany do tej pory jako Ellen Page, zdecydował się na coming out. "Przyjaciele, chcę podzielić się z wami tym, że jestem trans i mam na imię Elliot" - napisał w oświadczeniu, które opublikował w mediach społecznościowych. W programie Sandra Hajduk opowiedziała, jak zareagowali internauci.

Elliot Page: "Jestem osobą transpłciową"

Elliot Page zdecydował się na drugi coming out w swojej karierze. Od opublikowania oświadczenia, w mediach nie milkną echa na jego temat. - Elliot Page przyznał, że jest osobą transpłciową. To jest drugi coming out w historii tego aktora, dlatego że w 2014 roku Elliot - wówczas Ellen - przyznał się do bycia lesbijką – poinformowała Sandra Hajduk.

W oświadczeniu Elliota przeczytamy, że czuje się szczęśliwy, że w końcu się odważył. - Jestem szczęśliwy, że tu jestem. Że dotarłem do tego miejsca w swoim życiu - napisał aktor.

- Czuję się nieskończenie zainspirowany przez wiele osób ze społeczności trans . Dziękuję za waszą odwagę, szczodrość i nieustanną pracę, by uczynić świat bardziej inkluzywnym i współczującym miejscem – dodał.

Reakcja internautów

Patrząc na wpisy w sieci, niestety do bycia tolerancyjnym jeszcze wiele nam brakuje. Sandra Hajduk przyznała, że internauci różnie zareagowali na coming out aktora. Na szczęście Elliot może liczyć na wsparcie najbliższych.

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego dopiero teraz zdecydował się na wyznanie. Sandra Hajduk oznajmiła, że aktor po prostu nie był wcześniej na to gotowy. - Elliot przyznał, że gdyby zrobił to wcześniej, mogłoby to być dla niego niebezpieczne. Najzwyczajniej nie był na to psychicznie przygotowany - powiedziała.

Teraz aktor sam chce wspierać osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji. - Do wszystkich osób transpłciowych, które na co dzień mierzą się z nękaniem, wstrętem do samych siebie, nadużyciami i groźbami przemocy - widzę was, kocham i zrobię wszystko, co w mojej mocy, by zmienić ten świat na lepsze - podkreślił Elliot Page.

Zobacz też:

Mama Joanny Horodyńskiej o zawodzie córki. "Uważałam, że to jest mało wartościowe"

Anita Lipnicka nagrała protest song. W teledysku występują m.in. Kurdej-Szatan, Koroniewska i Drzewiecka

Justin Bieber marzy o powiększeniu rodziny. "Chciałbym mieć małe plemię"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości