Gwiazdy

Elisabeth Duda o życiu nad Sekwaną: "Tutaj jako artystkę nikt mnie nie znał"

Gwiazdy

Autor:
Domnika
Czerniszewska
Reporter:
Anna Kowalska
Elisabeth Duda o życiu nad Sekwaną
Elisabeth Duda o życiu nad Sekwaną Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Elisabeth Duda jest polsko-francuską aktorką grającą w międzynarodowych produkcjach. W materiale Dzień Dobry TVN powróciła wspomnieniami do studenckich czasów i opowiedziała o swoim życiu w Paryżu. - Musiałam go zdobyć na nowo - przyznała artystka.

Elisabeth Duda - początki kariery

Elisabeth Duda urodziła się w Paryżu. Jej mamą jest Polka, a ojcem - Francuz. Do kraju nad Wisłą przyjechała na studia.

- Zdałam do Szkoły Filmowej [w Łodzi - red.] na operatorkę. Przyjęli mnie, ale świętej pamięci dyrektor Henryk Kluba mówił, że tutaj widzi jakąś zupełnie inną energię i może byłoby interesujące ukończyć Szkołę Filmową na Wydziale Aktorskim jako pierwszy obcokrajowiec - wspominała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Udało się, a Elisabeth Duda zapisała się w historii szkoły. Gdy w 2003 roku po raz pierwszy pojawiła się na ekranie, została okrzyknięta najbardziej znaną Francuzką w Polsce. Występowała w programach telewizyjnych, filmach i serialach.

Elisabeth Duda o życiu nad Sekwaną

Elisabeth Duda postanowiła jednak wrócić do Paryża.

- Musiałam go zdobyć na nowo. Tutaj jako artystkę nikt mnie nie znał. Musiałam wszystko wypracować od samego początku - przyznała aktorka, która zagrała m.in. w  "Biegnij, chłopcze, biegnij".

Rozmówczyni Dzień Dobry TVN mieszka już 10 lat nad Sekwaną. Na co dzień Francuzi mogą ją podziwiać na deskach teatruw sztuce "Dwoje na huśtawce".

Aktorka nie zapomina jednak o swoich korzeniach i dba o promocję Polski za granicą. Zagrała główną rolę w filmie "Śladami Marii Skłodowskiej-Curie", pisze książki w j. polskim i często spotyka się z francuską Polonią. Za swoje starania została uhonorowana nagrodą Wybitny Polak we Francji.

Dlaczego aktorka przeprowadzi się na pół roku do Berlina? Dowiesz się tego z materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Domnika Czerniszewska

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości